anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu z POK

Rich_Boy
#1 Nowicjusz#

Cześć!

Allegro ma ewidentną lukę w POKu.

Kupiłem od sprzedawcy przedmiot który przyszedł niezgodny z opisem. Zgłosiłem problem w dyskusji. Kupujący właściwie wcale nie odpowiadał (allegro nawet nie zablokowało mu konta), potem łaskawie odpowiedział, że on nie wie o co chodzi a tak w ogóle to on wysłał dobry przedmiot.

Pracownik allegro zasugerował skorzystanie z POKu co też uczyniłem.

I TU NIESPODZIANKA!

Sprzedawca miał tak zredagowaną ofertę, że cena podana kup teraz była za sztukę a w opisie, że jak chcę dwie to muszę dopłacić raz tyle.

Oczywiście nie udostępnił płatności z góry tylko pobranie.

POK nie przyjmuje wniosków o odszkodowanie większych niż wartość ,,kup teraz'' 🙂 - czyli już na wejściu jestem połowę kasy w plecy, ale to jeszcze nie koniec!

Kupujący nie uzupełnił numeru przesyłki a pracownik allegro do wypłaty połowy wartości zamówienia potrzebuje numeru przesyłki którego ja nie ma mam (no bo skąd) a sprzedawca odmawia jego podania. Oczywiście w dyskusji krzywda mu się nie dzieje.

I tym powyżej opisanym sposobem możecie [edycja] na allegro.

Ja pozbyłem się 6 stówek. Miłe doświadczenie.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Rich_Boy O numer przesyłki pobraniowej zwróć się do przewoźnika, firmy kurierskiej itp. Jeśli ten numer istnieje w systemie, powinni Ci podać.

Allegro uznało, że drugą sztukę kupiłeś poza Allegro, skoro na aukcji była wystawiona tylko jedna sztuka i cena była podana za jedną sztukę.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Rich_Boy  "Kupiłem od sprzedawcy przedmiot który przyszedł niezgodny z opisem."

No to przecież masz numer przesyłki 

oznacz moderatorów

PL_DAVICAR
#8 Zapaleniec#

Gdzie mam ten numer przesyłki?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rich_Boy, tak, jak poinformowaliśmy w korespondencji mejlowej - płacąc poza systemem Allegro Finanse należy taką transakcję udokumentować. Natomiast wniosek POK nie może być rozpatrzony na kwotę wyższą niż wpłaconą według naszego systemu. W ofercie kwota ta wynosi 300 zł. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów