anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cło z Chin?

MAMY ROZWIĄZANIE!
darekgraczkowski
#8 Zapaleniec#

Czy kupując towar z Chin w 2023 roku na kwotę przekraczającą 1000 zł a dokładniej wystawioną na allegro za 1600 zł trzeba doliczyć jeszcze cło lub jakiś podatek jeśli nie jestem przedsiębiorcą? Bo sprzedający o tym nie wspomniał ani słowa a nie chce się zdziwić. Sprzedający jest typowo z Chin a nie jakiś pośrednik. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
az1rael
#21 Demiurg#

23% vat plus cło gdzieś ost byl post na podobny temat że ok 50% podawali wartości zamówienia

oznacz moderatorów
darekgraczkowski
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Temat zamknięty jak dla mnie. Pozdrawiam wszystkich. 

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

przygotuj się na dopłatę drugie tyle

oznacz moderatorów
darekgraczkowski
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230409_153544_Allegro.jpg

 Jak to skomentujecie?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@darekgraczkowski nijak masz za niski level moderacja w swieta pozniej niz predzej zatwierdzi ale na razie nie widzimy screnshota

oznacz moderatorów
darekgraczkowski
#8 Zapaleniec#

Sprzedający napisał cytuję;

"Darmowa dostawa,bez cła"

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

może miał na myśli siebie / dla niego darmowa i bez cła / zabólisz Ty

oznacz moderatorów
darekgraczkowski
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak co miał na myśli 🤔

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

więc kup u chińczyka i ciesz się z zakupu

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jaka forma dostawy?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@darekgraczkowski  Napisał prawdę bo on cła nie płaci, myślał o cle na wywóz bo takie cła też bywają.

Ale on nie musi wiedzieć jakie cła i podatki są w Polsce, ty też nie wiesz jakie będą koszty gdy zechcesz zwrócić zakup.  Takie są  przypadłości handlu zagranicznego, są nawet studia na takim kierunku, jeśli chcesz zgłębiać temat to zachęcam... 😀

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Albo sprzedawca opłaca cło i VAT. Znalazłem dwie oferty z wysyłką z Chin pasujące do tej ze screena OP. W jednej jest wysyłka kurierem, a w drugiej kurierem DPD, a firmy kurierskie maja w ofercie obciążenie należnościami celnymi nadawcy.
Ale tak naprawdę pytanie jak to jest wysyłane, bo jak chińczyk wysyła towar przez pośrednika, a on nadaje w Polsce (tak działa np Pocztex czy Paczkomaty), to odbiorca nic nie płaci (dla niego to przesyłka krajowa).

A i pytanie, czy to coś ma homologację, bo to motorower, więc musi zostać zarejestrowany, mieć tablice i OC. Bez homologacji nie zarejestruje się tego skutera w Wydziale Komunikacji.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Gadasz z Chińczykiem oni nie rozimieją zwykle o co ich pytasz. Kiedyś poprosiłem o dowód zakupu na maila bo nie dodali paragonu do lapki to mi tlumaczył że oni nie wystawiać faktur i czy jak zwrocić mi 20 zł z zakupu za 70 zł to będzie dobrze... lampka działa do dzisiaj 

oznacz moderatorów