anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę kupić przedmiot od sprzedawcy prywatnego. Jak sprawdzić, czy nie zrezygnował z rękojmii?

Client:37962373
#1 Nowicjusz#

Chcę kupić dość drogi przedmiot od sprzedawcy prywatnego. Przeczytałam, że w tym przypadku nie ma pełnej ochrony kupującego, a nawet sprzedający może wyłączyć rękojmię. Jak sprawdzić, czy tak nie zrobił? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:37962373 Rekojmie można wyłączyć odpowiednim zapisem w treści oferty. Jeśli go nie ma to znaczy, że nie została ona wyłączona.
Ewentualnie taki zapis może się znaleźć w zakładce 'O Sprzedającym' - ale to na głównym allegro, nie na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:37962373 Przeczytać dostępne zakładki > o sprzedającym, zwroty > dokładnie opis aukcji > jeżeli wyłączył, to musi to być gdzieś opisane > jeżeli nie ma, to znaczy, że nie wyłączył.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może wyłączyć i widać to w opisie oferty, oczywiście nie do końca wyłączy bo jak ukryje wady i ich nie opisze to jest tzw wada istotna i nadal podlega reklamacji, masz także pomoc Allegro jakby co. W sumie jak masz jakieś wątpliwości co do przedmiotu kupowanego to lepiej nie kupować.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak zwykle piszesz, aby coś napisać > co ma rękojmia do reklamacji?

oznacz moderatorów

Client:37962373
#1 Nowicjusz#

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi, było to bardzo pomocne. Widać, że sprzedający nic nie wyłączył, bo nie ma nic w opisie oferty. 

oznacz moderatorów