anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chińscy sprzedawcy

it24_pl
#11 Animator#

Dlaczego allegro dopuszcza chińskich sprzedających i kompletnie ich nie weryfikuje? Wiem że to nie pierwszy tego typu temat, ale może warto do tego wrócić. Chińscy sprzedawcy mają w nosie obowiązujące prawo, wysyłka z Chin, bez naliczonych ceł i podatku vat, bez faktur, w nieprawidłowych kategoriach - robi się jeden wielki syf, i co bardzo ważne, wygląda na to że opisy ofert biorą od innych sprzedawców. Po prostu kopiują zdjęcia, i opis oferty słowo w słowo, tyle że z niższą ceną, oczywiście na pierwszy rzut oka, bo po doliczeniu cła i podatku, wyjdzie pewnie drożej. Co z tą sytuacją planuje zrobić allegro? Dlaczego kupujący, w dużej mierze konsumenci nie są  informowani o całkowitych kosztach takiej transakcji - co jest nie zgodne z prawem?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Client:109808341
#12 Orędownik#

@la_nika    wybacz... ale nie róbcie z kupujących taniej siły roboczej zeby za Was, pracowników Allegro odwalać "brudną/źmudną" robotę.

Jak dopuszczacie takiego Azjate do sprzedazy z 10 kontami to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby Allegro SAMO weryfikowało takich sprzedawców co jakiś czas? Opis, kategoria, jakość opisów, warunki.

To co napisałaś to jest JAWNA KPINA z takiej osoby jak ja! 😡 😡 😡

To co chińczycy odwalają na Allegro to jest m a s a k r a.

Już większy porządek jest na Ali-ex-press. Niestety.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@la_nika Kupujący dokonując zakupu u sprzedającego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest informowany o możliwych dodatkowych opłatach. 

Czy to zgodne z Waszym regulaminem? Zapis o cenie brutto już nie obowiązuje?

A może zamiast gnać ślepo za kasą rejestrujcie majfriendów tylko z polskim NIP?

oznacz moderatorów

20231
#2 Obserwator#

dokładnie chinczyki rejestrują sie podając jakiś zmyślony NIP i chinskie dokumenty nie płaca podatków w polsce przerzucają koszty cła importu na kupującego bez jego wiedzy, to juz na innych portalach przy cenie zakupu jest podane + opłaty importowe, ale nie na allego tutaj liczy sie prowizja od sprzedaży poczekajmy tylko jak ci sprzedawcy beda zakladac nowe konta nie placac kosztow na starych bo im sie to nie bedze kalkulowac przeciez w chinach nikt ich nie pozwie do sadu...to takie krecenie bata samemu na siebie

oznacz moderatorów

RED
#20 Guru#

@la_nika 

Kupujący dokonując zakupu u sprzedającego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest informowany o możliwych dodatkowych opłatach.

 

większej bzdury nie czytałem

portal allegro twierdzi, że jak chińczyk sprzedaje towar w Polsce to go nie obowiązuje ustawa konsumencka, cena nie musi być brutto, towar może nie spełniać norm np: ce (nie ce china export), może nie mieć instrukcji po polsku ,  może być podróbką i itp

przypominam, że w ue karę za sprowadzenie podróbek i w/w wady ponosi importer czyli kupujący/konsument

 

a serwis wiedząc o tym wszystkim, pomija te informacje

oznacz moderatorów

Pytomir
#7 Wielbiciel#

Droga Moderatorko, Niestety nie jest tak pięknie jak opisujesz. Powinna być możliwość wybrania w filtrach że nie chce się produktów z Chin albo z poza UE - oczywiście czasem się pojawi taka opcja. Filtrowanie po opisach aukcji jest walką z wiatrakami bo Wasi Partnerzy z Chin skrzętnie omijają te informacje to raz, a dwa co juz tu było wspomniane jest totalny zalew aukcji z Chin z nieprawidłowymi czasami dostaw (bo już się zorientowali ze tak się ich filtruje). Tracicie wiarygodność i budujecie frustrację swoich wieloletnich klientów. 

oznacz moderatorów