anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chiński sprzedawca

mamnick
#8 Zapaleniec#

Pewnie klasyka gatunku, kupiłem towar, status się nie zmienia, napisałem wiadomość, wszystko co sprzedający oferował zniknęło. I teraz co robić ?Dostawa niby do 26.09 więc jest czas. Ale coś mi tu śmierdzieć zaczyna. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

Czuć nawet na odległość. 

oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Czyli poczekać do dnia przesyłki i zgłaszać że oszustwo ?I teraz pytanie,czy jest opcja odzyskania kasy ?

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@mamnick Załóż mu dyskusję i wzywaj Allegro po 24 godzinach. Te oferty i sprzedawcy są trefne, zapewne chiński rząd zbiera sobie dane osobowe. Nawet jeśli coś wysyłają, to ogólnie towar podobny, po-serwisowy albo podróbki.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Niech dalej tak robią to zwiną się szybciej niż się im wydaje. Wiem że Chiny rządzą ale jednak trochę uczciwości by się przydało. Ale dzięki za pomoc w każdym razie. Zobaczymy, może się cud zdarzy i dostanę coś tam jednak w paczce 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mamnick tak , jestes typową ,,klasyką gatunku ,,

oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Urzekająca odpowiedź. 

oznacz moderatorów

morgwai
#7 Wielbiciel#

wyszukiwarka allegro ma opcję "tylko z Polski" i *zawsze* ją zaznaczam, ale tak na prawdę to, co zawsze mam wtedy na myśli, to "skądkolwiek poza Chinami"... Hitem oszustwa są np słuchawki kostne za niecałe 2pln: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-kostne-do-plywania-czarny-16457437438 . Jakiś czas temu allegro było też pełne ofert zewnętrznych dysków SSD o pojemności 8-16TB za niecałe 100pln... szkoda gadać...

oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Tutaj temat związany z hydraulicznymi hamulcami. Projekt roweru, gdzie właśnie konkretny rozmiar szczęk mi odpowiadał. Niby zostało wysłane, zobaczymy za kilka dni. Komentarzy jest dużo na plus, więc to mnie uspokoiło. Może allegro zamknęło sprzedaż....Zobaczymy co wyjdzie z tego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak znikł sprzedający i masz zakup na Allegro to nie Allegro jest dostawcą tylko ten od kogo zakup i nic się nie zmieni, zakup z Chin???? trudno się odnieś i na co czekać, otwierasz dyskusję tam sprzedający ma 24hodz. na odpowiedź , tam masz pomoc Allegro.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Allegro było łaskawe usunąć mój komentarz - w oficjalnym języku portalu tj. chiński tradycyjny;) Kupując od chińczyka (państwo nie podpisało żadnych umów międzynarodowych w zakresie praw człowieka, praw autorskich i handlowych) pytasz polskich płatników podatków oraz honorowych dawców na rzecz pensji prezesa Allegro co masz zrobić? Odpowiedź prosta - myśleć. Chciałeś bez VAT, CIT, PIT, ZUS kupić taniej to mam nadzieje że dostaniesz cegłę albo wielki rysunek środkowego palca. Oczywiście Allegro pociągnie prowizję a potem zostawi Cię samego. 

oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Co ty człowieku brerdzisz? Jakoś żaden sklep nie ma w sprzedaży tego co mi jest potrzebne. KONKRETNY rozmiar hamulców hydraulicznych, to jedno. Dwa czytaj ze zrozumieniem a później mi pisz jakieś dziwne teksty. I następna sprawa,właśnie pokazałeś ciemną stronę typowego Janusza z Allegro. I trzecia sprawa , zapewne firmy z Allegro, pochodzące z Polski nie handlują towarem z Chin?!No rzeczywiście,koń by się uśmiał.

oznacz moderatorów

mamnick
#8 Zapaleniec#

Ahaha no rzeczywiście, znalazł się kolejny pokrzywdzony sprzedający na Allegro. Jak już tak piszesz o podatkach, jak to jest możliwe,że w tym roku zrobiłem zakupów na Allegro w kwocie ponad 30 tysięcy (tak wszyscy sprzedawcy z Polski) i dostałem może 15 paragonów albo faktur ?Co tam pisane było ?VAT ? Oczywiście,nikt na Allegro nie sprzedaje produktów z napisem made in China. Śmiech na sali!I proponuję poczytać mój komentarz, że szukałem KONKRETNEGO rozmiaru hamulców hydraulicznych do roweru, który sobie sam złożyłem. Niestety,dostępny był tylko w Chinach....Za to widzę że kultura u kolejnego marudy Janusza z Allegro na wysokim poziomie. Na bank bym nawet u takiego człowieka nawet zapałek nie kupił,z takim podejściem....

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

A czy wiesz o tym ze sprzedaż przez internet gdzie zapłata odbywa się na konto jest zwolniona z kasy fiskalnej? Z kasy ale nie z podatku. Sprzedający odprowadza podatki na podstawie innych raportów 

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Powtórz sobie jeszcze 100 razy Janusz i może Ci ten chińczyk dostarczy;) Kupujesz z pominięciem systemu UE to gorzkie żale do Xia Pinga lub innego wypisuj.

oznacz moderatorów