anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli nie odbiorę paczki zostawionej w innym paczkomacie, niż ten który wybrałem?

wiekszy
#10 Popularyzator#

Zazwyczaj nie mam problemu z tym że inPost przekierowuje moje paczki do innego paczkomatu niż ten, który wybieram, ale ostatnio (wiem, święta) to dość nagminne. Czasami wolę poczekać te regulaminowe kilka dni i dać paczce wrócić z tymczasowego paczkomatu, do tego, który wybrałem, ale chciałbym zrozumieć jakie zasady stosuje Allegro jeśli inPost nie da rady dostarczyć do właściwego paczkomatu.

Dwie  paczki od różnych sprzedawców (1 i 2) zamiast trafić tam gdzie powinny, poleżały w tymczasowym paczkomacie, wyjechały z niego (podobno) a potem wróciły do tego samego, - zamiast do paczkomatu który wybrałem, oto historia jednej z nich:

info w mailu (Kupiłeś i zapłaciłeś...) z Allegro:

Paczkomat InPost, moja ulica, mój numer domu
w sklepie Duży Ben   

wg. Allegro historia przesyłki wygląda tak:

12 gru 2023, 18:42
Przygotowana przez nadawcę
13 gru 2023, 16:44
Przyjęta w oddziale InPost
14 gru 2023, 03:17
Przekazana do doręczenia
14 gru 2023, 06:20
Paczka tymczasowo magazynowana w pobliskim Paczkomacie

na tym etapie inPost przysyła maila:
Wiemy, że zależy Ci na czasie! Dlatego paczka [numer] od: [nadawca] jest tymczasowo magazynowana niedaleko. Mamy nadzieję, że z tą lokalizacją jest Ci po drodze!

Paczkomat tymczasowy:
To samo miasto, nie moja ulica, Na myjni

InPost nie wie że nie zależy mi na czasie tylko na miejscu. To w ogóle nie powinno interesować inPostu czy jestem osobą z niepełnosprawnością, której do Bena jest łatwiej dojść bo mieszka w tym samym budynku, czy gościem, który chce przy okazji odebrania paczki kupić sobie flaszkę. InPost ma nadzieję że mi po drodze a ja mam czas i mogę poczekać. InPost wpadł już na to, żeby pytać czy chcę z samej góry czy z samego dołu (najbardziej lubię ze środka), ale na to żeby spytać czy wolę szybko, czy skutecznie jeszcze nie...

ok, wiem że to Społeczność Allegro, a nie inPostu - dalsza historia paczki wg. Allegro, to:

16 gru 2023, 00:18
Upłynął termin odbioru paczki magazynowanej
16 gru 2023, 01:02
Paczka w drodze do pierwotnie wybranego Paczkomatu
16 gru 2023, 10:48
Przekazana do doręczenia
16 gru 2023, 10:48
Przyjęta w oddziale InPost
17 gru 2023, 10:18
Umieszczona w Paczkomacie odbiorczym

na tym etapie inPost informuje mailem:

Paczka od [nadawca] czeka na Ciebie w skrytce.
Jeśli nie odbierzesz paczki w wyznaczonym czasie, zostanie ona zwrócona do Nadawcy – a tego byśmy nie chcieli!
Widzimy się?
Twój Paczkomat:
To samo miasto, nie moja ulica, Na myjni

No nie widzimy się... to czy mam te niepełnosprawności, które pozwalają widzieć  to nadal moja sprawa, ale pod paczkomatem nikt na mnie nie czeka żeby się ze mną zobaczyć... poza tym to nie jest "mój" paczkomat w Benie. Paczka poleżała na myjni, wróciła do oddziału a potem znowu na myjnię... O tym że wybrałem Bena nikt już nie pamięta - nawet Allegro, bo na stronie w "Moje zakupy" mam teraz:

PUNKT ODBIORU

Paczkomat
nie moja ulica
moje miasto
Na myjni
 

18 gru 2023, 18:05
Dostarczona
 
Byłaby dostarczona gdyby trafiła do Bena - oprócz paczkomatu jest tam też POP (inPostu, DPD i czegoś jeszcze), tyle że "na myjnię" da się łatwiej wjechać 24/7 a Ben nie jest całodobowy.

A to historia paczki nr 3:
Kupiłem i zapłaciłem (wg. maila z Allegro) za dostawę do:
Paczkomat InPost, moja ulica, mój numer domu
w sklepie Duży Ben   

ale inPost informuje:
Twoja paczka od [nadawca] dotarła do Appkomatu InPost
Moje miasto, nie moja ulica, Galeria handlowa...
Planując odbiór paczki pamiętaj, że masz czas do
21/12/2023 17:45! Po upływie tego czasu paczka wróci do nadawcy.

Allegro (w moje zakupy) też już nie pamięta że zamawiałem do Bena i pokazuje odbiór z Galerii handlowej, a Pełna historia to:

18 gru 2023, 13:55
Przygotowana przez nadawcę
18 gru 2023, 15:15
Odebrana od nadawcy
18 gru 2023, 17:46
Przyjęta w oddziale InPost
19 gru 2023, 12:30
Przekazana do doręczenia
19 gru 2023, 17:45
Umieszczona w Paczkomacie odbiorczym

GPS w telefonie podpowiada, że do Bena mam 50 metrów a do Galerii handlowej 10 razy dalej - czyli pół kilometra, 500 metrów, 6 minut pieszo. Mogę się przejść szczególnie że w Galerii handlowej tak samo jak w Benie maja flaszki, (mają też ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami więc w ogóle super).

Tylko chciałbym się dowiedzieć jak daleko od wybranego paczkomatu, inPost może zostawić moją paczkę zamiast dostarczyć ją gdzie trzeba i jak szybko dostanę zwrot pieniędzy od Allegro jeśli takiej paczki nie odbiorę?
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
  
zamówione paczki 4, 5, i 6 powinny dotrzeć do Allegro OneBox, w razie czego flaszkę już mam...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wiekszy Nie ma takiego zapisu w regulaminach, który określałby jak daleko może znajdować się punkt, do którego trafi Twoja przesyłka w przypadku przepełnienia docelowego miejsca. Jeśli nie odbierzesz przesyłki, pieniędzy nie dostaniesz od Allegro, a od sprzedającego, do którego ta paczka powróci i który zleci dla Ciebie zwrot (ma na to 14 dni od chwili odbioru przesyłki). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

wiekszy
#10 Popularyzator#

to nie Sprzedający ściąga mi z karty pieniądze, Ciebie pytam o procedury Allegro dotyczące szczególnej sytuacji kiedy paczka wróciła do nadawcy ponieważ nie została dostarczona do wybranego paczkomatu - czyli nie mogła zostać z niego odebrana,.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No tak ale dlaczego Ty masz się z tym borykać? kupujesz od firmy i to oni są stroną do chwili odebrania przesyłki.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@wiekszy Pieniądze trafiają do sprzedawcy, a my jako Allegro jesteśmy pośrednikiem transakcji. W sprawie zwrotu środków musisz kontaktować się ze sprzedawcą. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

wiekszy
#10 Popularyzator#

@w_kiwi - to jakaś nowość? W sprawie zwrotów (wszystkich) też korzystam z Allegro i zawsze działało... nigdy nie musiałem kontaktować się ze Sprzedawcą

a przy okazji tej dziwnej odpowiedzi Moderatorki, przy okazji uzupełnienie:
paczki 1-6 są już u mnie:
OneBox Allegro powinien mieć inną nazwę - MultiBox może? Każda z trzech paczek była w innej skrytce, a wszystkie razem zmieściłyby się bez problemu do jednej i wszystkim byłoby łatwiej...

Paczka 3 (a wcześniej 1 i 2) to "nieautoryzowane przekierowanie" - miły pan z infolinii InPosta (nie czatbot, czatbot nic nie 😉 nie był w stanie zaproponować darmowego przedłużenia czasu na odbiór (jutro i tak idę do Galerii handlowej - mógłbym odebrać), za to mógł zgłosić problem do lokalnego oddziału - dziś paczka trafiła do Bena.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@wiekszy Żadna nowość - tak jest od zawsze. To sprzedający otrzymuje pieniądze i to on może zlecić ich zwrot.
Nigdy nie było to allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale żeś się rozpisał!

oznacz moderatorów

wiekszy
#10 Popularyzator#

idą święta, mam czas, testuję nowy soft do dyktowania 😉

oznacz moderatorów