anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jest potrzebne, aby sprzedający zwrócił mi koszt przesyłki przy uznanej reklamacji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam.

Mam pytanie o zwrot kosztów reklamacji.

Reklamacja została uznana, natomiast co do kosztów przesyłki sprzedający poprosił mnie o ich udokumentowanie. Przesłałem mu zdjęcie potwierdzenia nadania z Poczty Polskiej, które zawiera jedo dane, moje dane, cenę przesyłki i pieczęć poczty. Sprzedający jednak odmawia zwrotu tych kosztów, twierdząc, że może to zrobić wyłącznie na podstawie paragonu lub faktury.

Jak to jest? Moim zdaniem udokumentowałem mu koszty reklamacji i powinien mi je zwrócić.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Musi Ci oddać koszt odesłania towaru do reklamacji i wystarczającym dowodem jest potwierdzenie z poczty. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro - wtedy sprzedawca szybko odda koszt odesłania.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 dziękuję za informację.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte w przypadku uznanej reklamacji sprzedający powinien zwrócić Ci wszystkie poniesione koszty (w tym koszt przesyłki), a potwierdzenie jakie dostarczyłeś jest wystarczające, aby zwrócić Ci ten koszt. Jeśli prowadzisz z nim dyskusję poproś w niej o pomoc pracownika Allegro.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@la_nika nie mogę otworzyć dyskusji, nie mogę ocenić przedmiotu, ani wystawić komentarza, bo od dnia zakupu minęło 10 miesięcy aukcja nr 9052776182.    Sprzedający NTE_SKLEP_PL

Czy można przywrócić możliwość otworzenia dyskusji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte To dlatego sprzedawca tak Cię lekceważy. Poproś więc o pomoc w tej sprawie Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5021-4e3e-ba0f-ae97780a8a09 Zadziała podobnie jak Dyskusja. Sprzedawca otrzyma odpowiednie ponaglenie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 dziękuję Ci za pomoc. Poczekam na przelew od sprzedającego, jeśli nie będzie zawierał zwrotu kosztów przesyłki wtedy podejmę dalsze kroki.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Wczoraj przesłałem sprzedawcy link do tej dyskusji i dzisiaj otrzymałem taką odpowiedź:

Dzień dobry,

 

W tego typu kwestiach, społeczność allegro nie jest opiniotwórczym organem, ustawodawca nie określa dokładnie w jakiej formie ma być przedstawiony dokument potwierdzający koszt uiszczenia opłaty za przesyłkę, ale nakłada obowiązek na kupującego aby takowe potwierdzenie dostarczył.
Są wyroki sądów w tej sprawie wskazujące, że kupujący winien przedstawić kopie dokumentu jakim jest np. paragon, faktura. W przypadku naszej firmy, która jest spółką zoo każdy wydatek musi być dokładnie opisany i poparty odpowiednim dokumentem, list przewozowy z określoną kwotą nie jest w tym przypadku takim typem dokumentu.
Nie mniej jednak aby sprawy nie przeciągać została podjęta decyzja odnośnie zwrotu za urządzenie wraz z środkami za wysyłkę jaką Pan poniósł.
Środki zgodnie z obowiązującym prawem trafią do Pana maksymalnie do 14 dni od otrzymania przesyłki reklamacyjnej przez nas.
Dziękuję

Pozdrawiamy

Zespół NTE

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Czy z laski oddali kasę. 😄 😄

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@konto zamknięte 

A nie kupiłeś czasem armaty albo jakiegoś Messerschmitta, że takie problemy stwarzał z tym kosztem odesłania ? ;]

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@cookie000 ha, ha, ha - koszty przesyłki to 13 zł i nie chodziło mi o te pieniądze, ale o zasadę. Kupiłem nową fotopułapkę, która nie działała prawidłowo, zasięg mniejszy niż opisany w aukcji, zdjęcia nocne prześwietlone-białe i nic na nich nie widać, akumulatorki po kilku miesiącach całkowicie niesprawne, a na sam koniec kamera przestała całkowicie działać. Denerwuje mnie to, że ktoś sprzedaje taki szmelc świadomie, a później nie poczuwa się do tego, aby zrekompensować wszystkie niedogodności wynikające z tego co sprzedał.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@konto zamknięte 

To, czy jest to świadoma sprzedaż szmelcu nie musi być wcale takie oczywiste. Ktoś kupuje tego ileś tam i stara się to potem sprzedać. Jeśli w międzyczasie nie dostaje informacji zwrotnych (że to szmelc), to potem zostaje z takim towarem. I co z tym zrobić ? Wywalić ? Sprzedawać taniej (i tak się nie uniknie zwrotów) ? Sprzedawać dalej tak samo ? Pewno wybiera ostatnią opcję na zasadzie takiej, że większość oleje reklamację zgodnie z zasadą "kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" ;]

Kumpel pracował kiedyś u wielkiego i znanego dystrybutora narzędzi. Tam po prostu wiedzą czym handlują i ryzyko zwrotu jest wkalkulowane w cały obrót.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@GermanMilitaryDe

społeczność allegro nie jest opiniotwórczym organem,

To jest prawda. W sporach nie powołuj się na Społeczność Allegro i to co tu jest pisane (jeżeli nie chcesz się ośmieszyć).
Powołać możesz się "bezpiecznie" (o ile ktoś je przywołuje) na przepisy z Ustawy.


ustawodawca nie określa dokładnie w jakiej formie ma być przedstawiony dokument potwierdzający koszt uiszczenia opłaty za przesyłkę, ale nakłada obowiązek na kupującego aby takowe potwierdzenie dostarczył.

Tym Sprzedający potwierdził, że każdy wiarygodny rodzaj potwierdzenia winien być uznany.


Są wyroki sądów w tej sprawie wskazujące, że kupujący winien przedstawić kopie dokumentu jakim jest np. paragon, faktura.

Tak. Ale to nie oznacza, że to Sprzedający ma prawo wymagać konkretnego rodzaju dokumentu


W przypadku naszej firmy, która jest spółką zoo każdy wydatek musi być dokładnie opisany i poparty odpowiednim dokumentem,

Opisywanie dokumentów wewnętrznych w firmie Sprzedawcy - to nie jest zmartwienie Kupującego. Sprzedawco do dzieła: siadaj i opisuj swoje wydatki (koszty).


list przewozowy z określoną kwotą nie jest w tym przypadku takim typem dokumentu.

Prawdopodobnie wymagane jest stworzenie dokumentu wewnętrznego , ale nie czas i miejsce dla nauki księgowości dla Sprzedawców.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów