anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić gdy sprzedający zwrócił mi pieniądze a na stronie pokazuje że produkt w przygotowaniu

Alajestem96
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam produkty na allegro i następnego dnia zadzwonili do mnie że produkt który zakupiłam ma inną cenę niż normalnie i zdecydowałam się anulować zakup. Otrzymałam pieniądze ale cały czas widzę w zakupach że produkty są w przygotowaniu. I co ja mam teraz zrobić skoro produktu nie mam a mam go zwrócić.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Alajestem96 Podaj mi proszę o jakie zamówienie dokładnie chodzi, ale dlaczego masz zwracać produkt, którego nie otrzymałaś? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 
ale dlaczego masz zwracać produkt, którego nie otrzymałaś? 

Dlatego, że po wypełnieniu formularza zwrotu na Allegro z opcją odstąpienie - istnieje ustawowy (Art. 34 Ustawy o Prawach Konsumenta) obowiązek zwrotu rzeczy do sprzedawcy w ciągu 14 dni, a Allegro nie edukuje w tym zakresie kupujących doprowadzając ich do podejmowania nierozsądnych decyzji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro anulowałaś to nie musisz nic robić, ale po co anulowałaś, zapłaciłaś więc sprzedający musiał ci wysłać towar, jak sprzedający otrzymał środki musi ci je zwrócić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Alajestem96 
Prawdopodobnie nie anulowałaś zakupu, ale wypełniłaś formularz zwrotu w którym zadeklarowałaś odesłanie rzeczy (zwrot) po odstąpieniu od Umowy.
Niepotrzebnie dałaś się namówić na próbę (nieudaną) anulowania zakupu, a formularza zwrotu lepiej nie wypełniać przed otrzymaniem przesyłki (tak aby można było rzecz odesłać w przewidzianym prawem terminie 14 dni).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów