anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

Client:38514321
#1 Nowicjusz#

Witam zakupiłam szlifierkę mężowi przez allegro smart,przelew.Pani do mnie zadzwoniła że niestety nie wyślą mi jej bo jest ostatnia i uszkodzona powiedziałam jej żeby oddała mi z powrotem pieniądze ma konto ale odpowiedziała że muszę to zrobić przez allegro niestety niewiem jak.proszę o podpowiedź.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:38514321 Cześć. Domyślam się, że Sprzedająca miała na myśli anulowanie tego zamówienia. Żeby anulować zamówienie wejdź w zakładkę Moje zakupy, odnajdź na liście szlifierkę i po przejściu do szczegółów tego zamówienia kliknij w "Anuluj zakup":

ko_alka_0-1646758432685.png

Następnie wybierz powód i potwierdź swoją decyzję. Sprzedająca zwróci Ci pieniądze. 

oznacz moderatorów

supernik
#7 Wielbiciel#

Mam identyczny problem ze sprzedającym ale to nie ta odpowiedź. Sprzedający twierdzi, że już dokonał zwrotu środków - więc czemu o tym nic nie wiem.
Pytanie brzmi jakim cudem sprzedający może zwrócić środki pomimo, że transakcja nie jest odwołana ?
I drugie czy można mimo wszystko domagać się od sprzedającego dostarczenia pełnowartościowego produktu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@supernik Cześć. Jeśli sprzedający nadał zwrot pieniędzy przez Allegro Finanse, to powinieneś otrzymać potwierdzenie mejlowe. Możesz podać mi numer tego zamówienia i sprawdzę to dla Ciebie. Dostarczenia produktu możesz się domagać w sądzie.  

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@supernik 
jakim cudem sprzedający może zwrócić środki pomimo, że transakcja nie jest odwołana ?
Sprzedawca ma prawo swobodnie dysponować swoimi środkami i wysyłać je komu chce i ile chce. Samo odesłanie kupującemu zapłaconej ceny za towar - nie wywołuje jednak żadnych skutków prawnych. W przypadku gdy nie doszło do skutecznego odstąpienia od Umowy - nie powstaje po stronie sprzedawcy obowiązek zwrotu środków: w tej sytuacji wysyłanie ich przez sprzedawcę jest co najmniej nierozsądne.

czy można mimo wszystko domagać się od sprzedającego dostarczenia pełnowartościowego produktu.
Tak. Została zawarta prawnie wiążąca Umowa. Sprzedawca nie może uchylić się od obowiązku wydania rzeczy kupującemu nawet poprzez zwrot zapłaconej przez kupującego ceny.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli anulujesz to nie wystawisz komentarza, także możesz czekać 14 dni na zwrot środków, tyle ma sprzedający ale powinien to zrobić bezzwłocznie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
W przypadku pomyślnego ANULOWANIA zakupu -  Allegro wymaga od Sprzedawcy zwrotu środków w ciągu do 2 dni.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zakupu tylko płatności. 😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie zakupu tylko płatności.

???

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów