anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić jak dostałem dziwnego sms'a?

404vez
#7 Wielbiciel#

Dostałem od numeru: 514 140 964 sms'a o treści:

Twоje AIIegrо zostanie zablokowаne z powоdu braku splаty nalеznosci.
Aby zapobiec egzеkucji komоrniczej zаplac 2.31 zl
https://tny.sh/rachunek-62015

Nie wiem czy to jest prawdziwe allegro bo dostałem tego sms'a od zwykłego numeru telefonu i nic nigdy nie zamawiałem przez PayU.

Mam to opłacić czy nie?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@404vez to nie jest wiadomość od nas. Bardzo proszę nie wchodź w podany w wiadomości link, a jeśli to zrobiłeś to przeskanuj urządzenie programem antywirusowym. 
Swój aktualny rachunek do zapłacenia możesz sprawdzić tutaj

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ilona1407
#7 Wielbiciel#

Dostałam w dniu 25.04.2022 sms z nr tel 518512460 o treści: Twoje allegro zostanie zablokowane z powodu braku spłaty należności Aby zapobiec egzekucji komorniczej zapłać 2.31zł i tu jest podana jakąś strona żeby wejść w nią i zapłacić rachunek. Ja nie mam żadnych opłat zaległych na saldzie allegro jest 0.00 proszę powiedzieć czy ktoś się spotkał z takim czymś? Podejrzewam oszustwo.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@ilona1407 Allegro nie wysyła sms w takich sprawach- to musi być przekręt

oznacz moderatorów

J_jolanta1
#1 Nowicjusz#

 Dzisiaj też dostałam takiego SMS-a tyle, że z nru:514140964. To należałoby gdzieś zgłosić!!!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@J_jolanta1 Możesz tylko na policję, ale po 2-óch tygodniach dostaniesz umorzenie sprawy, ponieważ nie doszło do popełnienia przestępstwa. Znam to z autopsji.

oznacz moderatorów

Client:41738284
#1 Nowicjusz#
Dostałam dziwnego sms-a że zalegam z płatnością na allegro i jeśli jej nie zapłacę to konto zostanie zablokowane. Na koncie nie mam żadnych zadłużeń. Czy to jest jakaś próba wyłudzania?
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możliwe ale zawsze lepiej się upewnić, wiec zapytajmy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

 

@Client:41738284  Tak- to jest próba wyłudzenia

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41738284 Tak, to próba wyłudzenia Twoich danych, dlatego nie klikaj proszę w żadne linki zawarte w tej wiadomości.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów