anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić jeśli sprzedawca nie chce wysłać towaru

mateusz_d28
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałam kurtkę na aukcji, opłaciłam, a Pani odezwała się na następny dzień twierdząc , że kurtka ma uszkodzony zamek i nie wyśle mi jej . Ja napisałam, żeby mimo tego wysłała mi ją. Ona stwierdziła że anulowała transakcje i chcę ode mnie nr konta na przelew. Bardzo dziwna sytuacja, dodam iż jest możliwe, że Pani nie odpowiadała cena jaką wylicytowałam ale , to chyba nie powód do anulacji i nie wysłania mi tej kurtki. Do tego dziwi mnie żądanie mojego nr konta. Co mogę zrobić z tą nieuczciwą sprzedawczynią?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

mateusz_d28
#8 Zapaleniec#

Tak jak już wcześniej pisałam, wysłałam tej Pani nr konta i wystawiłam negatywną opinię (może będzie, to przestrogą dla innych) . Kurtka była używana więc osoba, która taką rzecz licytuje musi liczyć się z niektórymi wadami. Po drugie gdyby ta aukcja nic dla mnie nie znaczyła, to nawet bym się tu nie odezwała więc trochę nie miło słyszeć czy to jakiś unikat. Dla każdego coś innego jest unikatem. Kurtka, o którą się rozchodzi była skórzana, kwota którą zapłaciłam to 50zł.+ przesyłka więc gra była warta świeczki, przynajmniej jak dla mnie. Pytałam o informacje czy da się coś z takim nieuczciwym sprzedawcą zrobić, bo jak już wspomniałam wcześniej drażnią mnie tacy ludzie i to już drugi raz mnie spotyka. Do tego Pani twierdzi, że anulowała transakcje, a według regulaminu potrzebna jest zgoda obydwu stron, a takiej z mojej strony nie uzyskała.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mateusz_d28 A czy te wady kurtki były wyszczególnione w opisie aukcji ? Kurtka była opisana jako "używana" czy "uszkodzona" Niestety, ale jest to istotne w razie ew. zwrotu - jest to wina regulaminów Allegro. Widocznie sprzedająca nie opisała wady w aukcji i bała się później zwrotu. A może rzeczywiście cena była za niska, ale to nikt nie poradzi. Allegro co najwyżej ją upomni i na tym się skończy jeżeli oddała kasę.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja przeważnie jak chcę coś kupić to nie biorę udziału w licytacjach, szkoda czasu. Jeżeli powodem, że sprzedaż nie doszła do skutku była za mała cena to muszę powiedzieć, że taki proceder był od zawsze na Allegro.

Jak potrzebuję  coś kupić to zazwyczaj szukam potrzebnego przedmiotu i kupuje poprzez "kup teraz" no chyba, że towar jest używany to wtedy kontaktuje się i próbuje negocjować ale to też nie zawsze.  Na licytację po prostu szkoda mi czasu.

Na allegro zazwyczaj nie ma dobrych cen, trzeba szukać na innych portalach 😉

oznacz moderatorów

mateusz_d28
#8 Zapaleniec#

Skill_Player

#11 Animator#

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Każdy ma wybór, a ja lubię licytacje, można trafić perełki, pod warunkiem, że sprzedający jest uczciwy.

oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Ziolko39   -  Allegro co najwyżej ją upomni 

No to już coś.  A co trzeba zrobić, żeby Allegro podjęło takie działanie ?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jaszczur-ka Nic. To wina regulaminów Allegro. Tego się nie da zmienić, chyba że na gorsze. A upomnienie to jest jak by Tobie ktoś powiedział "źle robisz" i na tym koniec. Możesz dalej robić po swojemu.

oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Ziolko39   Czyli rozumiem, że nie ma takiej granicznej liczby udzielonych upomnień, która skutkowałaby jakimiś dalszymi konsekwencjami ?

Bo to by było logiczne...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@jaszczur-ka a co chcesz walczyć z którymś sprzedającym jak Don Kichot z wiatrakami? 😂😋

oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Skill_Player  no coś Ty ?     Wcale nie chcę z nikim walczyć 😀

Po prostu chcę wiedzieć.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jaszczur-ka To zależy kto udziela upomnienia, człowiek czy bot. Ale przypuszczam, że te upomnienia, jeżeli są udzielane rzadko, nie są nigdzie odnotowywane. Po prostu są dawane "na wszelki wypadek" i trochę dla zdyscyplinowania.😄🤣

oznacz moderatorów