anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co myślicie o publicznym uprawianiu masochizmu na allegro

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Bo tym niestety stały się zakupy tutaj.... Nie mam już na to siły. Szukanie na wylogowanym koncie, kupowanie po kilka razy tego samego, aż trafi się właściwy kurier, cyrki z dostawcami.... Płakać się chce... Czuję się oszukana. Warunki co chwilę się zmieniają. Co chwilę jakieś testy. Czy ja wyglądam na jakiegoś królika??? A nie ich chociaż greenpisy bronią....

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@kaliszaneczka-x w Allegro testujemy różne rozwiązania. To, czy ostatecznie zdecydujemy się na daną opcję - zależy od wyniku badań. Bo przecież tworzymy Allegro z myślą o Was - naszych klientach 🙂

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie jestem królikiem testowym. Nie tylko się na nie nie zgadzałam ale nawet nikt mnie nie powiadomił!!! Testujcie sobie na własnych kontach albo na chętnych jak robią normalne firmy szanujące własnych użytkowników!!!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie słuchają żadnych argumentów, ani sprzedających, ani kupujących, takie postepowanie może doprowadzić do katastrofy, chyba że taki jest cel.🤔

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

"Bo przecież tworzymy Allegro z myślą o Was - naszych klientach" 😂

Dobre.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ach i proszę przekazać wyżej żeby to sobie włożyli tam gdzie światło nie dochodzi ponieważ wykorzystanie go w obecnej sytuacji jest i tak nie możliwe. Więcej stracę nie znajdując najlepszych ofert niż zyskam...

Screenshot_8.png

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x Ależ w Tobie emocje. Nie wato z powodu Allegro.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jeszcze chyba emocji nie widziałeś. Dzisiaj użytkownicy tego portalu bluzgają za 10 lat do przodu. 

oznacz moderatorów

Client:121447705
#10 Popularyzator#

@ayo80 To testujcie je w Allegro. Zatrudnijcie testerów. Macie w końcu swój sandbox, na którym możecie testować bez przeszkód nie denerwując klientów. 

oznacz moderatorów

daniel0x64
#9 Pomysłodawca#

@ayo80 a co Wy jesteście organizacją charytatywną? Oczywiście że wszystko robicie dla kasy z prowizji jak każdy normalny biznes.

Tylko kiedyś robiliście to zjednując sobie użytkowników którzy zachęcali wszystkich wokół. Ostatnio chyba ktoś w zarządzie musi mieć dodatkowe cele i brak pomyślunku, bo takim działaniem stracicie klientów, niektórzy wolą już jeździć do sklepów fizycznych...

 

Można też zadać pytanie kto jest klientem Allegro - Kupujący czy Sprzedający? Bo jednak to Sprzedający dają wam prowizję, a Kupujący tylko śmieszne kilkadziesiąt złotych na rok za Smarta. Tak czy inaczej - działacie tym utrudnianiem Kupującym wyszukiwania na szkodę Sprzedających, a ostatecznie - na swoją szkodę. Gratulacje!

 

W sumie jeszcze jedno - wyniki badań takich zmian nie są miarodajne. Klient i tak kupi to, po co przyszedł, tylko będzie przychodzić rzadziej. A wypowiadają się tu niemal sami zaawansowani, wieloletni Kupujący. A ich rodziny i znajomi jak się połapią że ktoś bezczelnie ukradł im przycisk to pytają tych zaawansowanych, słyszą że Allegro upadło na głowę i się po cichu wkurzają bo komu się chce używać tego forum gdzie moderacja jest jak w każdej firmie i maluje trawę na zielono. Bo kto wypełnia ankiety wyskakujące jak natrętne reklamy w trakcie szukania? Otóż nikt, chyba tylko żeby dać negatywa bo natrętny popup wydłuża czas używania portalu... 

oznacz moderatorów

judis
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani,

Po pierwsze, aby przeprowadzać testy A/B, warto byłoby użytkowników pytać o zgodę, chociaż obecnie rzeczywiście namnożyło się całkiem sporo **piiip**oprzedsiębiorstw, które robią te testy od czapy i nawet nie wiedzą, po co.

Po drugie, testy A/B nie bardzo mają sens w sytuacji, gdy nie umożliwiacie użytkownikom powrotu do poprzedniej wersji - będą **piiip**ić co niemiara, ale jeśli muszą i nie mają innego wyjścia, to z wciśniętego **piiip**a i tak skorzystają. Jak chociażby w przypadku dzisiejszego łączenia ofert. Akurat ja wiem, czego szukam, właściwie to jedynie chciałam sprawdzić, czy ta klasa przedmiotów w ogóle jest na Allegro, ale ponieważ **piiip**iane łączenie ofert utrudnia mi tę weryfikację, to i tak sobie docelowo pójdę na **piiip**s. Inni tak prosto mieć nie będą. A Wam też **piiip**o wyjdzie, a nie współczynnik konwersji.

Po trzecie, obecnie mediana stawki godzinowej dla juniora testera manualnego to około 35 złotych. Rozumiem, że po zakończeniu testów przyznacie uczestnikom stosowne kupony rabatowe na zakupy? 😃

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Armagedon to tutaj dopiero nadchodzi a allegro jest głodne i obecnie gustuje w sprzedawcach prywatnych oraz małych firmach. Klienci też są dobrą karmą ,są pasieni okazjami ,smartami i innymi cudami-wiankami tylko po to by kupować od tych co mają wyższe ceny ale za to lepszą reklamę.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kaliszaneczka-x Ja w ogóle przestałem kupować na Allegro. Zresztą nigdy nie kupowałem przesadnie dużo - ale kiedyś tu było najłatwiej znaleźć niektóre rzeczy, o które trudno w sklepach na mieście.

Teraz sprawdzam, czy sprzedawca, u którego coś poprzednio brałem, ma własny sklep. Przeważnie ma, więc kupuję tam. Wprawdzie nie rośnie mi statystyka "zaoszczędzanych" pieniędzy na dostawach Smart (nie przedłużyłem i wygasł naturalną śmiercią) - ale w sumie wychodzi przeważnie taniej. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

U mnie podobnie ,smart umarł z głodu a zakupy to tylko w swoich sprawdzonych źródłach.

oznacz moderatorów

marcinsalata95
#9 Pomysłodawca#

zgadzam się, żeby coś znaleźć muszę wchodzić na incognito bo włączyli mi jakieś zje*ane łączenie ofert i nic nie da się znaleźć 🙂
jeszcze dodałbym wyłączenie widoczności ofert z lokalnie na zwykłym allegro w najbliższym czasie...

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Wiesz, to trochę przypomina syndrom sztokholmski. Sprzedawałem i kupowałem na Allegro wiele lat . Było fajnie i wygodnie , człowiek sie przyzwyczaił . Allegro jednak to postanowiło zmienić.  Z biegiem lat , powoli , robiło sie coraz bardziej  sie niefajnie i  coraz bardziej niewygodnie. Takie gotowanie żaby .

Więc  kiedyś postanowiłem spędzić weekend na rozejrzeniu się, zerwaniu z przyzwyczajeniami  i strefy komfortu, jak to mawiają 😉 Okazało sie że moi dostawcy z Allegro dawno mają własne sklepy, można u nich zamówić, zapłacić i dostaje sie to samo. Często taniej. A nawet jak drożej to przynajmniej wiem komu i za co płacę.  Do tego, w razie problemów, wyobraź sobie, można do nich zadzwonić i na przykład ,  pani Magda telefon odbierze, postuka w klawisze i każdą sprawę się rzeczowo  rozwiąże i załatwi  w parę minut.  

Allegro sie zmieniło i zmienia ,  pora żebyśmy my , sprzedawcy tez sie zmienili. Zaczeli też wymagać.

Albo odpuścić ich wizję Allegro i przestać być ich zakładnikiem. .  Bo pomimo tego co twierdzi. co ciekawe,  coraz większa rzesza moderatorek 😉  Allegro nie jest tworzone dla nas, sprzedawców. I pora sobie to uświadomić zamiast walczyć z wiatrakami. 

 

 

oznacz moderatorów