anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co oznacza: "Q - oryginał z logo producenta części (OEM, OES)"

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

Orientuje się ktoś może co to oznacza, lub co powinno oznaczać i czego się spodziewać kupując część na aukcji z takim atrybutem:

"Q - oryginał z logo producenta części (OEM, OES)"

 

Allegro nie wie a może nie chce mi konkretnie odpowiedzieć, raczej owija w bawełnę.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:108837893 > Q - części oryginalne* (OEM/OES) oznakowane logo - znakiem towarowym producenta części, dostarczającego dany element na pierwszy montaż > wg. google

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Zazwyczaj Q oznaczało jakość = qality,  ale obecnie  to wszystkiego się można spodziewać. Nowo mowa,  nowe "nowoczesne" nazewnictwo, więc trzeba pytać co autor miał na myśli.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Części znakwane są logiem samochodu i numerem katalogowym oryginału.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:108837893 Allegro wie, że większość sprzedawców w tej kategorii sprzedaje co im pasuje pod nazwą jaka im pasuje - do tego dochodzi fakt, że ten konkretny parametr może być pobrany z katalogu produktów który posiada wręcz losowe dane, to samo oczywiście dotyczy nazwy produktu i jego opisu. 

Możesz podać tutaj konkretny numer oferty bądź po prostu zapytać sprzedawcę. 

oznacz moderatorów

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca już wyraził swoją opinie:

„Dodam że jeżeli xxxxxxx pracuje poprawnie, a Pan tylko ma problem do numerów na niej, reklamacja również zostanie odrzucona. „

Masz rację sl-aw-ek wolna amerykanka ale cena potrafi być 3x wyższa za ten sam produkt.

Jeden ma atrybut Q - oryginał z logo producenta części (OEM, OES) a inny nie. Dla testu kupiłem na innej aukcji bez tego atrybutu i to był ten sam produkt, wagowo, optycznie itp.

Ten z atrybutem Q - oryginał z logo producenta części (OEM, OES) to tylko przepakowana w firmowy foliopak część bez jakichkolwiek oznaczeń.

Wniosek z tego jeden, kupować najtańsze i porównywać.

I to jest właściwe zastosowanie tak lubianego przez sprzedawców smarta.

Ja wiem, że sprzedawca może nie wiedzieć i nieprawidłowości zaczynają się dużo wcześniej niż hurtownia....

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:108837893 "Wniosek z tego jeden, kupować najtańsze i porównywać." - wniosek jest jeden od zawsze, nie kupować części na allegro 🤣 A już na pewno jak chce się mieć OE. 

Ostatnio potrzebowałem zestaw do wymiany oleju w skrzyni biegów (olej, miska etc etc) najtańszy na allegro był i tak o 200zł  drożej niż w najbliższym ASO - a jeszcze rabat dali. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

OE czyli oryginał, z logiem marki i numerem OE

OEM czyli może mieć logo marki (ale nie musi) logo innego producenta i inny numer, często montowane fabrycznie. Części OEM w motoryzacji to często np SKF albo INA.

reszta to wiadomo.

Katalog allegro ma bardzo wiele zamienników podpisanych jako Q - OEM, nie jest to wina sprzedawcy który musi ten towar podpiąć, allegro bierze dane towarów z TecDoc a tam czasem cuda się dzieją.

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mix-mce "Części OEM w motoryzacji to często np SKF albo INA." poważnie? Myślałem, że równie często na pierwszy montaż spotyka się części Hella, Valeo, Bosch ... i tak mogę do jutra tylko po co? 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek ja też mógłbym wymieniać ale dla przykładu dałem dwa, jaki masz z tym problem?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mix-mce należałoby wymienić wszystkich aby autor wątku wiedział jakiego produktu może się spodziewać. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek autor pytał co oznacza znaczek Q, inni pisali (ja też) że w katalogu allegro to oznaczenie jest dopisywane byle jak i byle gdzie więc jaki sens wymieniać wszystkich możliwych producentów skoro w większości towarów, szczególnie tańszych, oznaczenie jest błędne?

Chce/oczekuje jakości niech kupuje tych producentów którzy są znani z wysokiej jakości części bez względu na oznaczenia, a nie sortuje po cenie.

oznacz moderatorów

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

kupiłem febi dostałem chinola, nie wiem czy febi znany jest z wysokiej jakości i nie sortowałem po cenie, nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski, jakby cena grała rolę kupił bym krzaka. Oryginał oem nie dostępny dlatego febi.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Client:108837893 dostałeś chinola bo...?

Miałem klienta który bardzo narzekał na jakość łożyska bo mu się rozleciało przy montażu, potem w rozmowie przyznał że montował młotkiem na wale uderzając w zewnętrzny pierścień. Nie ma takiego łożyska które by się od takiego montażu nie rozleciało.

Przez lata nauczyłem się że najwięcej problemów z jakością części mają osoby które same sobie je montują bez odpowiednich narzędzi i doświadczenia. "bo wymieniałem pasek alternatora co to za problem wymienić rolkę!" a potem urwana śruba w bloku silnika.

oznacz moderatorów

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

Ale co ty ciągle z jakimiś domysłami wyskakujesz? Nie wiesz z kim piszesz, nie doczytałeś, że kupiłem dla porównania chinola beż atrybutu allegro Q i jest 1:1 to samo, waga, materiał nawet zapach, mogłem się domyślić, sprzedawca części....

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Napisałeś że kupiłeś febi dostałeś chinola więc pytam dlaczego tak uważasz? Oznaczenie jakości części już wiesz że niczego nie oznacza.

Serio porównujesz części po zapachu? pewnie jeszcze po smaku? Kolor pewnie też nie odpowiedni?

Tak sprzedaję części ale nie wciskam ich na siłę, sam sobie wybierasz co kupujesz, jak się nie znasz to poproś kogoś kto Ci doradzi. Za złe wybory kupujących nie odpowiadam.

oznacz moderatorów

Client:108837893
#8 Zapaleniec#

no to mam nadzieję, że pilnujesz oznaczenia Q i nie dodajesz nieostrożnie do każdej aukcji bo to się kiedyś źle skończy. Nikt mi nie musi doradzać tylko sprzedawca ma wysłać to co zawiera opis oferty a nie przepakowywać jak to ma miejsce w waszej branży.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Client:108837893 mylisz sprzedawców z importerami. Są na allegro sklepy które kupują części na kontenery i pakują w swoje pudełka albo podpisują jako markowe i sprzedają bez pudełek. To zwykle moja konkurencja która zaniża ceny. Ja dostaję części z hurtowni fabrycznie zapakowane.

Kupujący mają prawo towar rozpakować i zwrócić nawet bez pudełka, więc to też nie jest reguła że towar nowy oryginalny musi być w nowiutkim pudełku.

Oznaczenia Q nie pilnuję bo towar z katalogu allegro podłącza się automatycznie a allegro nie ma możliwości hurtowej zmiany tego parametru, przy 30tyś ofert nie da się każdej zmienić.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Client:108837893 ale tak, tam gdzie wystawiam ofertę ręcznie albo coś poprawiam i nie jest to towar markowy ustawiam status P - zamiennik o jakości porównywalnej do oryginału

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak nie można, sprzedający powinni kupować wszystko na Allegro i wszyscy, jak nie chcą to powinni ich tu usuwać, chcą sprzedawać i zarabiać więc powinna istnieć solidarność!😋

oznacz moderatorów