anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co oznacza , zakup towaru , ale w opisie przedsprzedaż

MAMY ROZWIĄZANIE!
nowan1
#7 Wielbiciel#

Dlaczego na Allegro nie ma zapisu o tzw przedsprzedaży ? co oznacza , że kupiłem i zapłaciłem a w opisie jest w wysyłce przedsprzedaż z terminem wysyłki np. 14 dni. Dla mnie to jest wprowadzanie w bład kupujacego i kredytowanie sprzedawcy, a dla was ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@nowan1 a dla nas to przedsprzedaż, czytać a nie klikać co popadnie 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Co jest opisane w ofercie odpowiada za to sprzedający, jest tzw. czas wysyłki a więc kupując z tą opcją zgadzasz się na takie warunki. Nie chcesz >omijaj takie oferty. Najlepsze, dla mnie są takie oferty co wysyłka za 3miesiące.

oznacz moderatorów
nowan1
#7 Wielbiciel#

Nie rozumiemy się , staram się czytać i patrzec co kupuję , ale cwani sprzedawcy często nas wprowadzają w błąd, dopiero jak klikniesz kupuję , wtedy pojawia się wysyłka za 2 miesiące , mimo że na początku jest 3 dni ,albo właśnie przedsprzedaż. Dla mnie krótka piłka Allegro powinno zadbać o to aby sprzedaż była sprzedażą, lub przedsprzedażą , wystarczy doprogramować opcję , a towary z poza UE powinny były być  znakowane = poza UE , dostawa 2 miesiące czy miesiąc , koszt przesyłki nie 20 zł zaniżony tylko 120 zl do Chin itp. Normalny handel a nie kombinacje i zapisy małymi literkami, a potem walka o odzysk pieniędzy z Allegro. Takie praktyki nie powinny być stosowane , a jeśli Allegro nic z tym nie zrobi , poprzez nacisk konsumentów np. z tego forum , trzeba będzie się zwrócić do UOKiK o kontrolę. Swoją drogą koledzy dla mnie dziwna jest kontrola admina na tym forum i korygowanie nazw konkurencyjnych portali które stosują lepsze zasady. Po co taka ingerencja ? Po co cenzura ?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@nowan1 W zakładce DOSTAWA która jest integralną częścią oferty zawsze widnieje deklaracja sprzedającego w jakim terminie nada on przesyłkę.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@nowan1 to nie sprzedawca tylko allegro wprowadza w błąd 😞 Tak jak wspominał @komis-bell trzeba patrzeć na dole zakładki dostawa 🙂

Dam Ci przykład sprzedawca ma ustawione wysyłka 5 dni, nadaje paczki w 3 dni to allegro wyświetla wysyłkę 3 dni a jak nagle wystawi jedną ofertę w przedsprzedaży z wysyłką 14 dni dalej klienci będą widzieć 3 dni wysyłka ( jedyna informacja o wysyłce 14 dni będzie w zakładce na dole dostawa ) 

Poczytaj tu https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg#jak-obli...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@nowan1 "Swoją drogą koledzy dla mnie dziwna jest kontrola admina na tym forum i korygowanie nazw konkurencyjnych portali które stosują lepsze zasady. Po co taka ingerencja ? Po co cenzura ?"

To ich forum i mogą ustalać sobie tutaj zasady, jakie zechcą. Poza tym, to nie robi admin tylko automat.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@nowan1 czego nie rozumiesz ? 

Przykład - tydzień temu zakupiłem roślinki , których wysyłka z racji specyfiki gatunku oraz wegetacji nastąpi dopiero w październiku . Wszystko pisało na stonie oferty i grzecznie czekam . Następne czekają w koszyku na 2 połowę października .

oznacz moderatorów