anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zorbić jeśli jednak nie chcę zwracać zamóienia, a wypełniłem formularz zwrotu?

Client:60125160
#7 Wielbiciel#

Witam, czy jeśli nadałem formularz zwrotu produktu i w informacji o produkcie mam widoczny napis 'zwrot zgłoszony' lecz nie wybralem metody wysyłki ponieważ rozmyślałem się i chce ten przedmiot zatrzymać to muszę go zwrócic czy też wystarczy skontaktować się z sprzedawca, że przedmiot nie zostanie zwrócony? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:60125160 wystarczy, że poinformujesz sprzedawcę, że nie chcesz zwracać przedmiotu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:60125160 Pamiętaj, że zgłoszenie zwrotu to tak naprawdę złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Skutkiem złożenia takiego oświadczenia jest zrzeczenie się prawa własności do towaru bo umowa w świetle prawa jest uznawana za niezawartą - czyli tak jakby jej nigdy nie było.

Prawo własności do towaru wraca do sprzedającego a przepisy nie pozwalają na "rozmyślenie się". Problem może się pojawić w momencie w którym zakupiony przedmiot się zepsuje i będzie potrzeba złożenia reklamacji - towar zgodnie z prawem należy do sprzedającego więc nie będziesz mieć prawa takiej reklamacji w ogóle złożyć.
Jeśli towar jest niskiej wartości to nie ma problemu ale jeśli to coś droższego to warto mieć to na uwadze 🙂

oznacz moderatorów