anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co zrobić gdy okazało się, że zakupiony przedmiot pochodzi z przestępstwa?

mircia1888
#7 Wielbiciel#

Hej

2 lata temu kupiłam telefon na allegro i nagle puka policja do drzwi i sie okazuje, ze ten telefon pochodzi z przestępstwa, pojechałam na komendę, przesłuchanie itd i musialam ten telefon im oddać. Czy jest szansa aby chociaż część poniesionych kosztów mi zwrócono od allegro?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@mircia1888 a co ma allegro do tego, tak samo jak byś miał pretensje do właściciela targowiska że kupiłeś kradzioną rzecz na straganie sprzedawcy X 😄 

Umowę zawarłeś ze sprzedawcą i do niego wystąp z roszczeniami, a jak nie pomoże to sprawa w sądzie i wszystko odzyskasz, allegro nie jest stroną transakcji 😞 

ps. na przyszłość kupuj u sprawdzonych sprzedawców a najlepiej nowe bo jak widzisz okazja jest do czasu, potem kosztuje wiele nerwów i kasy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mircia1888
#7 Wielbiciel#

towar był nowy i sprzedawca miał dobre opinie, dlatego zdecydowałam sie na kupno. 

Allego jest stona bo pośredniczy w zakupie, jak idziesz na "to" targowisko to mówisz, ze kupujesz o takiej i takiej osoby a jak kupujesz tutaj to z reguły mowisz ze kuples na allegro a nie od konkretnego sprzedawcy.

Konkretnie chodzi mi o POK czy jest szansa na odzyskanie chociaż części kasy bo wiem ze cena rynkowa i tak spadła od dnia zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupiłeś telefon z wadą prawną, raczej do powinieneś oszusta, sprzedającego skarżyć, zapytaj tu ale 2lata?:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

mircia1888
#7 Wielbiciel#

tak 2 lata, od policji wiem, ze sprawa trwa od 2020r a do mnie odezwali sie dopiero teraz

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mircia1888 Sprzedawca to była firma?

oznacz moderatorów

mircia1888
#7 Wielbiciel#

na paragonie mam ze firma s.c

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mircia1888 Czyli zakup konsumencki. Na Twoim miejscu zasięgnąłbym porady najbliższego rzecznika praw konsumenta. Może podpowie jakie kroki najlepiej podjąć. 

oznacz moderatorów