anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, gdy sprzedający blokuje mi dostęp do zakupów bez podania powodu?

Jacenty_P
#8 Zapaleniec#

Sprzedający o nazwie "kartonowe-modele" zablokował mi zakup na swoich aukcjach. Nie znam powodu. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie zadane dwukrotnie przez Allegro.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

pinsplash
#21 Demiurg#

@Jacenty_P kupowałeś coś już kiedyś u niego? Nie odebrałes paczki? anulowałeś? wystawiłeś negatywny komentarz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Jacenty_P
#8 Zapaleniec#

Kupiłem raz przedmiot, ale bez negatywnych komentarzy. Reklamowałem przedmiot, bo miał braki i dostałem nawet drugi. Więc sprzedawca zachował się bardzo przyzwoicie. Czy możliwe, ze mnie z kimś pomylono? Jak to naprawić, skoro nie odpowiada?

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Załóż drugie konto i kup.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@pinsplash Czemu tak nagle zamilkłeś? Odpowiedź @Jacenty_P nie pasuje do tego, co sobie przygotowałeś?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Jacenty_P Nie masz możliwości i nie odpowiada, nic nie zrobisz. Chcesz kupić od kogoś co nie chce Ci sprzedać, mogą wyniknąć z tego powodu tylko problemy. Możliwy zakup z innego konta, ale uważaj na adres może się domyśleć.

oznacz moderatorów

Jacenty_P
#8 Zapaleniec#

Odezwali się wreszcie. Choć anonimowo, bo wiadomość przyszła z Allegro bez podpisu osoby, która ją wysłała. Faktycznie - zostałem zablokowany za reklamację! To jakaś dziecinada, bo reklamację przyjęto i w konsekwencji dostałem po raz drugi zamówiony przedmiot. To, że miał te same błędy, to już inna sprawa. Ważne, że zachowano się przyzwoicie. Nie rozumiem dlaczego z tego powodu mnie zablokowano? macie jakieś pomysły, sugestie?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie zmusisz sprzedawcy by Cię odblokował ,to jest jego wola tak jak Ty możesz go subiektywnie oceniać . Najprościej znaleźć innego sprzedawcę z podobnym asortymentem towarowym i tam robić zakupy.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Jacenty_P  Nie anonimowo, tylko Allegro szyfruje prawdziwe adresy e-mail.

Masz rację, skoro przyznali się że z powodu reklamacji to dziecinada. Czemu koniecznie chcesz dalej robić tam zakupy?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Jacenty_P kup u innego sprzedawcy ... reklamacja to reklamacja , ważny bywa sposób jej przekazania sprzedawcy oraz dalsze postępowanie , np. niektórzy sprzedawcy mają schizę  na punkcie dyskusji , powodów może być wiele .

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

To jest jawne chamstwo i bezczelność sprzedawców.

Ja w podobnej sytuacji napisalem skargę do Allegro. Allegro podobno wyslalo sprzedajacemu upomnienie ale ja juz u takiego frajera nie chcialem kupowac.

W moim przypadku handlarz nie oddal w terminie pieniedzy za czesciowe odstapienie od umowy. Jakoś 1.5 miesiaca od odeslania produktu (dotarł po 2 dniach) zalozylem spor. Wielce obrażony handlarz oddał pieniądze bez żadnego przepraszam.

Gdyby nie moja czujność byłbym 150zł w plecy. O dwóch kurtkach po 500zł przysłanych w złym rozmiarze nie mówię (inny handlarz, brak zwrotu 1000zł przez 2 miesiące, wygrażanie przez telefon (dzwonil z innego numeru)), że sie przejedzie do mojego miasta i mi spuści wp***ol za założenie sporu itp.)!

To jest jakaś plaga na Allegro (brak zwrotu w terminie). O zaniżonych wypłatach nie wspomnę (przesłanych po cichu bez informacji, że ilosc w kopercie nie zgadza sie z drukowanych/elektronicznym odstapieniem od umowy). Oczywiście kolejnemu handlarzowi trzeba bylo udowadniac, ze sie myli. Kolejna strata czasu i nerwów.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Sprzedający ma same wady ale nadal chciałeś u niego kupować? Po co?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784: zawsze staram sie kupowac u tych u ktorych juz kupowalem.

To chyba normalne? Zwlaszcza jak chodzi o ten sam towar. Nie wiem jak Ty ale ja wchodze w zakladke "Moje zakupy" wpisuje slowo kluczowe i mam. Nie trace czasu na ponowne poszukiwanie tego samego towaru zwlaszcza, ze jest mnostwo "smieci" a sprzedajacy maja po 10 kont.

Kompletnie nie pamietalem, że rok temu z handlarzem byly jakies problemy. Dopiero brak mozliwosci kupna zapalil swiatelko.

Wszystko juz jasno opisalem?
Super!

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Normalne jest kupowanie kolejny raz u osób z którymi miałeś wcześniej problemy? To chyba w innych normach się obracamy.

 

"Kompletnie nie pamietalem, że rok temu z handlarzem byly jakies problemy. Dopiero brak mozliwosci kupna zapalil swiatelko."

Sprzedawca ci to ułatwił, żebyś "przypadkiem" znów u niego nie kupił a ty zamiast się ucieszyć to się spłakałeś do allegro.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784: masz problem czytania ze zrozumieniem?

Jasno Ci chyba wszystko wylozylem?

"Kompletnie nie pamietalem, że rok temu z handlarzem byly jakies problemy. Dopiero brak mozliwosci kupna zapalil swiatelko."

Jak zaczalem analizowac o co chodzi to wszedlem w moje konto, w dyskusje i tam znalazlem spor dotyczacy braku zwrotu MOICH pieniedzy.

Ale jak nie rozumiesz o co chodzi to trudno.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

"Sprzedawca ci to ułatwił, żebyś "przypadkiem" znów u niego nie kupił a ty zamiast się ucieszyć to się spłakałeś do allegro."

 

I kto tu ma problemy z czytaniem?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784: bo blokowanie za zalozenie sporu gdzie ewidentnie zawalil ten handlarz to chamstwo i bezczelnosc jest. No chyba, ze dla Ciebie wszystko gra to ok.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Nie mogę zrozumieć po co chcesz kupować u kogoś z kim już miałeś problemy? Chcesz po raz drugi toczyć z nim spór? Czy odezwała się urażona duma? > jak to, ja zostałem zablokowany?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39: przeczytałeś moją wypowiedz ze zrozumieniem? Powiadomilem o fakcie Allegro i kupilem u kogoś innego.

"... ale ja juz u takiego frajera nie chcialem kupowac."

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

To kup u nich jeszcze 10 razy żeby założyć kolejne 10 sporów i być zdziwionym. Brak logiki lvl expert.

oznacz moderatorów