anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jak sprzedający podaje fałszywe dane o swojej firmie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
markun1975
#8 Zapaleniec#

Kupiłem towar i nie dostałem faktury. Sprawdziłem w ceidg nie ma tej firmy w ewidencji przedsiębiorców.

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
LEW433
#21 Demiurg#

Czy kupujący musi się dopytywać gdzie wysłać, nie macie tego adresu w zakładce"reklamacje"?

oznacz moderatorów
zabawki-emi
#7 Wielbiciel#

oczywiście, w zakładce reklamację jest adres do odesłania towaru. Jest cała masa możliwości kontaktu- wiadomość przez Allegro, dyskusja i inne.

Jesteśmy normalną, działającą od dawna firmą, zatrudniamy sporo osób a ta sytuacja to jakiś niekończący się horror. 

Pan próbuję nas zastraszyć (nie bez powodu piszę publicznie, że jeśli sprawa zostanie zgłoszona na policję o zastraszanie to zrobi to czy tamto), pomimo tego, że reklamacja jest w toku. 

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Inne też próbowałem i nie było odpowiedzi. A zakładki reklamacje po zakupie niema. Korzystałem z informacji jakie Pani podaje do zakupu. Odpowiedziała Pani dopiero na całkiem inny kontakt niż podaje Pani do sprzedaży. W każdej wiadomości pytałem o adres gdzie mam wysłać kosiarkę.

Kosiarkę wysyłam do serwisu, bo trawa rośnie i nikogo nie zastraszam, bo mi się nie chce i nigdy nie chciało. Koniec!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zabawki-emi W poprzednim wątku otrzymałaś już odpowiedź od @w_kiwi. Możesz przesłać nam w wiadomości mejlowej zrzuty ekranu.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Jakie zrzuty i jak mam je zrobić ?  Jest tego dużo.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A jestes pewny ze to polski nip jest? Wtedy nie bedzie go ceidg, a moze jest to dzialalnosc nierejestrowana?

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Pod tym nipem jest zarejestrowana inna firma w Polsce.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@markun1975 Allegro Gadane to nie jest miejsce na tematy polityczne, dlatego usunęłam Twój wpis. Proszę Cię, żebyś więcej nie zamieszczał takich lub podobnych wypowiedzi. Jeśli uważasz, że dane się nie zgadzają, to zgłoś nam to tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt. Zweryfikujemy sytuację i w razie potrzeby podejmiemy odpowiednie kroki.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Ok!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Dane się zgadzają ten Pan nie pptrafi korzystać z ceidg w historii wpisu jest zmiana adresu na ten co podał w jednym z wpisów

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Faktycznie potwierdzam, że teraz się doszukałem i faktycznie Pani Emilia [edytowano] figuruje do 2020.08.13, a od dnia 2020-08-14 już jako pani Emilia [edytowano], a nie [edytowano]. Ostatnie zmiany z dnia 30.01.2023 dotyczą także Emilii [edytowano]. Na allegro figuruje dalej jako Pani Emilia [edytowano]. Już sam nie wiem o co tu chodzi. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@markun1975 Proszę nie posługuj się wrażliwymi danymi osobowymi na publicznym forum. Jeśli masz problem z zamówieniem czy ze złożeniem reklamacji, to rozpocznij dyskusję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Ok!

 

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Pani moderatorko.

Proszę zapoznać się z dostępnym dla wszystkich wpisem w ceidg tej pani i podjąć odpowiednie kroki. Coś tu jest nie do końca tak jak być powinno.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@markun1975 Na Twoją prośbę już raz odpowiedziałam. Jeśli masz podejrzenia względem sprzedającej, to zgłoś nam to przez formularz kontaktowy i podaj wszystkie szczegóły. Odpowiedni zespół zweryfikuje sprawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Gdzie taki formularz kontaktowy znajdę? jakiś link mogę prosić?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@markun1975 Podałam link w odpowiedzi, którą podlinkowałam wyżej. Jest to https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Dziękuję.

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Dziękuję ko-alka ale po konsultacji z prawnikiem twoja pomoc jest zgodna tylko i wyłącznie z regulaminem Al i nie ma mocy prawnej. Wszyscy komentujący widzą tylko to co widzą w tekście komentarza. Usuwanie istotnych danych mogło by ułatwić zakończenie sporu. W takiej sytuacji tylko organy kontrolne RP mają moc w tym temacie. I z nich zaczynam korzystać. Ktoś czegoś nie dopilnował. Przepychanka między moderatorami i sprzedawcą oraz innymi komentującymi nie ma mocy prawnej. Zamiast korespondować i pisać na forach poproszę o pomoc US w Pruszkowie czy wpis w dniu zakupu kosiarki był właściwy z wpisem do ewidencji. Umożliwi mi to załatwienie reklamacji zgodnie z umową lub nie jeżeli się mylę. 

oznacz moderatorów
markun1975
#8 Zapaleniec#

Chyba faktycznie nie potrafię. Dane do zakupu kosiarki z dnia zakupu już wtedy nie zgadzały się z wpisem w CEIDG. Oczywiście o tym nie wiedziałem. Kosiarkę kupiłem 28.05.2022, a we wpisie w tym czasie były inne dane firmy. Zmiana z dnia 2020/08/14 dotyczy zmiany nazwiska, a dopiero 19.10 2020 była zmiana adresu. Tu mówimy o wpisie. A dane w allegro do dzisiaj  21.05.2023 są z dnia założenia działalności. 11.06.2018 rok. Ale na szczęście moja kosiarka we wtorek jedzie do serwisu.

pozdrawiam 

Marcin K.

oznacz moderatorów