anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli nie otrzymałem zamówionego dostępu do gry?

Client:102693229
#2 Obserwator#

czesc kupilem konto w fortnite za 30 zl i jakas dziewczyna mnie oszukała dane nie działają a ja nie wiem co mam zrobic

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Zacznij od przeczytania regulaminu serwisu wraz z załącznikami.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102693229 założyć se konto i grać samemu 😄 

Regulamin allegro i gry zabrania sprzedaży kont więc będzie niedroga nauczka na przyszłość 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:102693229
#2 Obserwator#

dla mnie 30 zlotych to dla mnie duzo i naprawde to jest nie fajne

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102693229 rozpocznij dyskusję i licz że Ci odda kasę lub dostarczy działające konto, które i tak za jakiś czas może zostać zablokowane jak dojdą że było kupione więc według mnie szkoda dalej w to grać na takich kontach, napracujesz się a i tak możesz stracić !!!

Na ochronę protect nie licz 😞

Część II. Wyłączenia z Allegro Protect

Allegro Protect nie obejmuje sytuacji, gdy:

  1. Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11  napisał(a):

@Client:102693229 założyć se konto i grać samemu 😄 

Regulamin allegro i gry zabrania sprzedaży kont więc będzie niedroga nauczka na przyszłość 😄


Jesteś pewny, że Allegro zabrania...?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:104371448 

Zabronione są;

Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  "Regulamin allegro i gry zabrania sprzedaży kont"

Gdybyś jeszcze napisał w którym puncie regulamin zabrania kupować...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@br. tu masz https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/dlaczego-oferty-z-sprzeda%C5%B...

oraz tu https://www.epicgames.com/site/pl/account-security

Nie kupuj ani nie udostępniaj kont

Kupowanie, sprzedawanie czy udostępnianie kont jest niedozwolone. Tylko Ty odpowiadasz za wszelkie działania podjęte na Twoim koncie. Odpowiedzialność za wszelkie blokady konta wynikające z jego udostępniania ponosi jego właściciel.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  A co ty mi za jakieś linki podsyłasz? 

Jeden link z  dyskusji tutaj na gadane żeby blokować jakieś oferty sprzedaży. Czytałem, bez sensu, facet podjął się działalności  sygnalisty, i walczy niczym Don Kichotte z wiatrakami. Drugi link jakaś instrukcja bezpieczeństwa jak chronić konto. Może nawet ważne, ale co mi do tego?

Ja się pytam gdzie jest napisane że nie wolno kont KUPOWAĆ !

Bo wydaje mi się że to sprzedający powinien wiedzieć co może sprzedawać a co nie powinien. Już pisałem gdzieś że kupujący nie musi kończyć studiów prawniczych żeby wolno mu było kupować, ma prawo kupować wszystko co mu oferują.  Odpowiedzialność za te oferty niech wezmą na siebie solidarnie Allegro i sprzedawcy.

Tymczasem usiłujecie tutaj  w tej dyskusji przerzucić winę na kupującego, kupił nielegalne  (być może) konto, niech cierpi, ma nauczkę.

Czy sprzedający a również serwis mają jakąś z tego nauczkę?

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@br. Domagasz się racjonalnych argumentów od człowieka zaślepionego nienawiścią do kupujących? Przecież on nawet nie sprawdził, czym jest Fortnite i czy aby na pewno nie wolno tu handlować kontami z tą grą.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:102693229 Rozpocznij dyskusję. Sprzedająca będzie musiała przesłać wyjaśniania w ciągu 24 godzin.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:102693229  Przede wszystkim po prostu napisz do tej dziewczyny,  napisz że dane nie działają niech ona doradzi co masz dalej zrobić.

Możesz do niej napisać poprzez "Zadaj pytanie sprzedającemu" Tylko nie nazywaj jej oszustką !

Jeżeli ona ci nie pomoże, przypomnij sie tutaj może ktoś jeszcze coś doradzi.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

"Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci damNic gorszego na świecie nie przytrafia się namNie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krokBo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błądLedwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie..."

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak krytycznie o sobie!

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Client:102693229 

Cześć, jesteś na forum handlarzy, więc nie dziw się, że odpowiadający bronią sprzedawcy, a winą za niepowodzenie transakcji obarczają Ciebie. Nie naruszyłeś regulaminu Allegro i nikogo nie oszukałeś - to Ty straciłeś pieniądze, a handlarze próbują Cię jeszcze poniżyć. 

Sprawdź, czy opłaciłeś zakup przez Allegro i zażądaj zwrotu swoich pieniędzy poprzez dyskusję i program ochrony kupujących (Allegro Protect): https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect 

Jeśli zakup zrobiłeś poza Allegro i płaciłeś bezpośrednio (kodem, BLIKIEM albo przelewem), to pozostaje Ci zgłoszenie sprawy na policję. Allegro na wezwanie uprawnionych podmiotów ma obowiązek udostępnić dane sprzedawcy. Kwota nie ma znaczenia, nie powinieneś odpuszczać i brać winy na siebie. To rozzuchwala przestępców i tych, którzy pochwalają kradzież nazywając ją niedrogą nauczką na przyszłość.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:109840791    nie jestem sprzedawcą i ich nie bronię! Ale trzeba być tez obiektywnym.

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Client:104371448 No to obiektywnie, na czym polega wina kupującego w tej sprawie?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:109840791    ja nie twierdze, ze wina ewidentnie lezy po stronie kupujacego ALE:  regulamin allegro chyba wyraznie mowi, ze zabroniony jest handel kontami? Skoro jest zabroniony to z czegos to wynika. Albo z duzej ilosci przekretow albo jest to zabronione przez uslugodawcow. Trzeba tez miec tez troche instynktu samozachowaczego biorac pod uwage, ze internet i to forum zawiera dziesiątki tematów dotyczących wałków na kontach w grach.

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#
@Client:104371448  napisał(a):

 regulamin allegro chyba wyraznie mowi, ze zabroniony jest handel kontami? 


Otóż nie do końca. Kontami w nieodpłatnych grach można na Allegro handlować: art. 1.42.

Poza tym OP nie handlował kontami, tylko sobie jedno kupił. A tego regulamin Allegro w ogóle nie zabrania.


Trzeba tez miec tez troche instynktu samozachowaczego biorac pod uwage, ze internet i to forum zawiera dziesiątki tematów dotyczących wałków na kontach w grach.

Znam te argumenty: "Gdybyś nie nosił przy sobie pieniędzy, to by cię nie okradli.", "Gdybyś nie nosiła krótkiej spódniczki, to by cię nie zgwałcili.", itd., itp. To się nazywa wtórną wiktymizacją ofiary przestępstwa i jest główną taktyką sprzedawców skupionych wokół tego forum.

oznacz moderatorów