anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli z opisu wynikało, że otrzymam 10 szt, a otrzymałem 1 sztukę?

nacomnieto
#8 Zapaleniec#

witam,

Dokonałem zakupu przedmiotów w ilości 10 szt. Tak jest napisane w tytule aukcji i w opisie.

W przesyłce była tylko jedna sztuka. Sprzedający tłumaczy, że to 'błąd produktywizacji' allegro.

Na aukcji nadal jest błędny opis, ja czuję się oszukany... ale nie wiem przez kogo, przez sprzedającego czy przez allegro. Co mogę zrobić więcej w tej sprawie? Nie chodzi tu o pieniądze ale o zwykłą uczciwość i właściwe opisy aukcji.

 

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

konto zamknięte
Nie dotyczy

sprzedający wystawiając ofertę powinien zgłosić błąd w dodatku w parametrach sprzedający ma możliwość zaznaczyć ilość sztuk a poza tym w opisie powinien opisać rodzaj błędu 🙂

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte ale allegro może podmienić pozycję w katalogu bez twojej wiedzy, a nie każde zgłoszenie błędu przyjmuje 😞

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

dlatego ważne by sprzedający opisywał ofertę a nie liczył tylko na Allegro, sprzedający wystarczy że napisze że cena dotyczy 1 sztuki i że tytuł i parametry są z katalogu

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wielu kupujących czyta tylko tytuł ofert przypisany przez Allegro > potem klika ' kup teraz" bez zagłębiania się w opisy aukcji > nawet jak jest w opisie "zawiera element X" to i tak zadaja pytanie "czy jest element X?" a toświadczy o nie czytaniu opisów.

@nacomnieto Możesz dać sie podpuścić [edycja] ale moim zdaniem nic nie ugrasz, nawet w dyskusji > sprzedający powoła się na błąd w cenie (rażący) > zwróci Ci te nieszczęne 3 zł > i Allegro umyje ręce. Jesteś dorosły > zrobisz jak uważasz > ale raczej nie otrzymasz 10 szt za tą cenę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nacomnieto za prawidłowe połączenie oferty z katalogiem odpowiada sprzedający, więc w tej sytuacji, możesz założyć dyskusję i w niej wyjaśnić problem ze sprzedającym. 
W parametrach oferty również była informacja o 10 sztukach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika nie do końca się z Tobą zgadzam , automatycznie łączycie i rozłączacie oferty , a info sprzedawca otrzymuje z ok. 24H opóźnieniem ... trochę zbyt długo żeby w porę zareagować 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

zaraz po wystawianiu oferty sprzedający miał informację o połączeniu oferty z istniejącym produktem w takiej sytuacji na wszelki wypadek należy taka ofertę ponownie edytować i sprawdzić czy produkt w katalogu ma prawidłowe dane ja tak robię 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika Zwalacie swoje błedy na sprzedających > parametry są automatycznie uzupełniane przez katalog Allegro > spotkałem się z tym kilka razy przy wystawianiu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria @Ziolko39 tak, może się tak zdarzyć, że parametry są uzupełnione automatycznie, dzieje się tak, jeśli dany parametr nie był uzupełniony i w przypadku konkretnych parametrów. Gdy tak się stanie, sprzedający otrzymuje powiadomienie e-mail i może zweryfikować poprawność proponowanego połączenia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika dziwne ,że czasem zmienia się wówczas i tytuł oferty z katalogu .....

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Te powiadomienia potrafią przyjść np po dwóch dniach !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika Nie broń tego chorego tworu > nawet jak wpiszę parametr to i tak na końu wystawia inne parametry niż wpisałem > dopiero edycja od początku i powtórne wpisywanie czasami daje radę. A czasami sie trzeba nakombinować.

oznacz moderatorów

nacomnieto
#8 Zapaleniec#

w którym miejscu popełniłem błąd??? w dwóch miejscach jest mowa o 10szt.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

 10 sztuk

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 Możesz przeczytać na głos tytuł oferty wpisany przez sprzedającego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

czytam całą ofertę

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nacomnieto w którym miejscu popełniłem błąd??? w dwóch miejscach jest mowa o 10szt.

A w dwóch innych że "żarówka"  jedna 🙂

Ty nie popełniłeś błędu, tylko jest bałagan z dwoma tytułami i to Cię wprowadziło w błąd 

poczytaj tu jaki kwiatki wychodzą https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produktów/inne-oferty-tego-produktu-źle-połączone/m-p/1632...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39 

Pewnie tak, wszystkie są jednak podpięte pod ten sam produkt. Prawda jest taka, że robienie zakupów tutaj to loteria i wcale się nie dziwię kupującym że są wkurzeni.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nacomnieto tak , Ty nie popełniłeś błędu, to allegro osiągnęło już perfekcję w generowaniu konfliktów na linii klient - sprzedawca , a chory katalog temu jeszcze bardziej sprzyja .

oznacz moderatorów

nacomnieto
#8 Zapaleniec#

A sprzedający zgłaszają takie problemy do allegro? ja jako kupujący raczej nie mogę się poskarżyć, że opisy są niezgodne bo allegro zrzuci to na sprzedającego.

oznacz moderatorów