anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co Zrobic gdy..sprzedajacy twierdzi i nie załącza dowodow?

MAMY ROZWIĄZANIE!
teresa-ziom
#8 Zapaleniec#

Allegro prosi.
 Proszę Sprzedającego o niezwłoczne załączenie w dyskusji potwierdzenia wykonania zwrotu środków z widoczną datą zaksięgowania przelewu.

Brak reakcji w ciągu 24 godzin będzie skutkował nałożeniem na konto sankcji sprzedażowych.

Proszę Kupującą o ponowne wywołanie nas w mediacji w razie braku reakcji w wyznaczonym terminie.
[edit] 07 marca 2020 09:43
Wpłata została wykonana w placówce poczty polskiej, nie bezpośrednio przez bank, gdyby przelew został wykonany z konta bankowego nie było by problemu, aby odnaleźć potwierdzenie przelewu który wykonałem. Z racji iż został on wykonany na poczcie polskiej dostałem świstek papierka jaki potwierdzenie, a z racji ze dyskusja została zamknięta nie zamieściłem go tutaj ponieważ nie miałem jak, nigdy bym nie pomyślał ze ktoś będzie próbował wyłudzić od mnie podwójna kwotę. Będę mieć nauczkę na przyszłość, aby takie rzeczy zawsze wykonywać z konta bankowego i mieć wtedy stosowne potwierdzenie zawsze dostępne nie zależnie od upływu czasu. Odpowiadając jeszcze co do sprawy zgłoszenia na policję, myśle ze sam powinienem postąpić w taki sposób, ponieważ próbuje Pan / Pani wyłudzić od mnie podwójna kwotę i twierdzi ze nie otrzymał/a wpłaty, skontaktuje się jeszcze dzisiaj z moim prawnikiem co dokładnie mogę zrobić w tej sprawie, i prosiłbym o dane osobowe oraz adres, które będą nie zbędne do wytoczenia procesu. Pozdrawiam

[edit] Dodam iż przelewu na koncie nie ma ani dowodo potwierdzajacych tą teze byc moze zrobił błąd w numerze nie ma żadnego potwierdzenia.. 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
teresa-ziom
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszczeze za towar zapłaciliśmy- zakup 28.01.2020r w ten sam dzien przelew zrealizowany na poczcie na co mam dowody, przekaz pocztowy ,numer i data na koncie kupujacego pieniadze były 02.02.2020. o czym poinformowało allegro. od dnia 02.02.2020 domagamy sie zwrotu .Pan dostał dane do logowania konta oraz dane osobowe nie wiem w jakim celu je wykorzysta ? co robic? Zgłaszac sprawe na Policje?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak jak napisano w dyskusji, ponownie poproś pracownika Allegro o pomoc. Brak dowodu zwrotu wpłaty obciążą sprzedawcę, a teksty o kontakcie z prawnikiem to moim zdaniem zwykłe zastraszanie. W przypadku dalszych problemów wypełnij wniosek do Programu Ochrony Kupujących bez zgłoszenia sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=pok&typ=dla-kupujacych

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@teresa-ziom  napisz mu, że odpis potwierdzenia przelewu pocztowego może jako nadawca uzyskać składając podanie w Urzędzie Pocztowym . Jest coś takiego jak System Centralnej Komórki Przelewów ( CKP ) i w nim też nic nie ginie niezależnie od upływu czasu 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

a przelew na jakie konto był zrobiony?

bo jeżeli na konto payu/paypro/allegro to serwis mógł jego nie zaksięgować i nie przekazał środków sprzedawcy

jak w tytule przelewu były błędy to serwis się gubi

pisz do serwisu niech ci znajdą te pieniądze

tak się często dzieje gdy przelewy są robione przez pocztę

to nie musi być wina sprzedawcy tylko twoja że nie ma środków

nie płaci się za towar na poczcie na konto allegro, można tylko na bezpośrednie konto Sprzedawcy

 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED  z tego co zrozumiałam to sprzedający miał zwrócić kupującemu jego wpłatę . I twierdzi, że wpłaty dokonał na poczcie ( chyba na konto bezpośrednio ) ale nie umie tego udowodnić. Bo kto by tam przykładał wagę do jakiś świstków z poczty 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
teresa-ziom
#8 Zapaleniec#

@RED JAk napisałem wyżej allegro poinformowało o przekazaniu pieniedzy na konto sprzedawcy tak ze nic nie znikneło problem jest ze zwrotem ,mam potwierdzenie na świstku i w allego

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@teresa-ziomCzy on te pieniądze wpłacił na Twoje konto bankowe, czy jako wpłatę na Twój adres? Jest możliwość, że ktoś te pieniądze od listonosza odebrał i Ci nie zwrócił.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  zajrzałam na jego aukcje, koleś do kontaktu podaje GG 🙂  Słabo to wygląda .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  No to bardzo mądrzy ci, którzy u takiego kupują.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1"Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy" - taki zapis znajdziesz w jego ofertach.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 @WREDZIA-W1  i jeszcze taki kwiatek "Na aukcji kupujesz wirtualny przedmiot (coins) które należą do firmy miniclips, a ja sprzedaje jedynie czas który poświęciłem na jego zdobycie. "  😄 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_BrzegWszystkie oferty do usunięcia, a gwarant bezpiecznych zakupów, czyli Allegro, powinien szybko zwrócić kupującemu pieniądze w ramach POK. Może jednak odmówić zwrotu na podstawie choćby punktu 6. cz. II regulaminu POK - takie to bezpieczne zakupy 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 "Dodam iż przelewu na koncie nie ma ani dowodo potwierdzajacych tą teze byc moze zrobił błąd w numerze nie ma żadnego potwierdzenia.. "

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Jeżeli wysłał pieniądze na adres domowy, to na koncie ich nie będzie. Licho wie jak wysłał, o ile w ogóle wysłał.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
teresa-ziom
#8 Zapaleniec#

Podane dane zostały do przelewu w dyskusji nr konta imie i nazwisko sprawdziliśmy wszysko sie zgadza.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@teresa-ziom  A możesz powiedzieć o jaką kwotę chodzi? Może warto przejść się na policję?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 

można iśc na policję i od razu podpaść

pod np:

Art. 238. Fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa


Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED  Uczciwy sprzedawca robi wszystko, żeby klient uwierzył w zwrot, jeśli tego zwrotu dokonał. Jeśli nie robi, to znaczy, że ukradł. Nie ma innej możliwości. Sama byłam na policji, jak mi buty przez miesiąc nie przyszły. Wiesz jak je szybciutko dostałam? Musiałam pójść znów i wycofać sprawę. Nikt mnie nie straszył fałszywym zawiadomieniem.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

Z tego co widzę konto ma zawieszone, a mimo to ma aukcje 😂

oznacz moderatorów