anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na zwrot towaru

tomek_prv90
#8 Zapaleniec#
  • Konsument jest zobowiązany odesłać towar niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy. 

Taka odpowiedź otrzymałem od sprzedawcy WZW ze zwrotem zakupów od tygodnia prowadzę wojnę z DPD aby przysłali kuriera po paletę na której jest zwrot do sprzedawcy, dziś mija termin na wysyłkę 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego Ty walczysz, zgłoszony zwrot więc spokojnie, a ten zwrot to darmowy czy opłacony przez Ciebie- ze Smartem?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@LEW433 zwrot palety smartem? xD 

@tomek_prv90 jeżeli przesyłka nie zostanie nadana w terminie sprzedawca będzie mógł obniżyć kwotę zwrotu o bezumowne korzystanie z zakupionego przedmiotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zakup ze Smartem to zwrot zawsze jest ze Smartem,


@sl-aw-ek  napisał(a):

@LEW433 zwrot palety smartem? xD 

@tomek_prv90 jeżeli przesyłka nie zostanie nadana w terminie sprzedawca będzie mógł obniżyć kwotę zwrotu o bezumowne korzystanie z zakupionego przedmiotu. 


 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@LEW433 zakup nie jest smartem więc zwrot zawsze nie jest smartem. 

oznacz moderatorów

tomek_prv90
#8 Zapaleniec#

Zapłaciłem już za transport tej palety do mnie 270zl i zapłaciłem też 270 za wysyłkę do sprzedawcy, trudno koszty transportu muszę ponieść ja tylko co z tego ze puściłem przelew do DPD skoro oni nie przyjeżdżają po towar

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@tomek_prv90 zlecałeś odbiór palety bezpośrednio w DPD (w ogóle przyjmują zlecenia na palety od prywatnych klientów) czy u pośrednika? 

oznacz moderatorów

tomek_prv90
#8 Zapaleniec#

Przez allekurier.pl

Z nimi też koresponduje, oni też Cisna DPD ale bez rezultatu

oznacz moderatorów

WTMDobrowolski
#7 Wielbiciel#

Ja jako sprzedawca poinformowany przez Ciebie jaki masz problem z kurierem (a większości sprzedawców tych problemów doświadcza codziennie) zrozumiałby i przyjął zwrot nawet po terminie. Dlatego na Twoim miejscu prowadziłbym nadal wojnę z DPD, a w miedzy czasie dogadał się z sprzedawcą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tomek_prv90  to Ty mu wyślij to 😄

 Art. 34. Zwrot towaru po odstąpieniu od umowy 

3. Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a towar dostarczono konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy, przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, gdy ze względu na charakter towaru nie można go odesłać w zwykły sposób pocztą.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

tomek_prv90
#8 Zapaleniec#

Chyba za ostro, jeszcze nie teraz😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tomek_prv90 czemu za ostro ? to jest dwa punkty niżej od tego co Ci zacytował 🙂

1.
Konsument ma obowiązek zwrócić towar przedsiębiorcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.
 
1a.
W przypadku odstąpienia od umowy o dostarczanie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej, konsument jest zobowiązany zaprzestać korzystania z tej treści cyfrowej lub usługi cyfrowej i udostępniania ich osobom trzecim.
 
2.
Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.
 
3.
Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a towar dostarczono konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy, przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania towaru na swój koszt, gdy ze względu na charakter towaru nie można go odesłać w zwykły sposób pocztą.
 
4.
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

tomek_prv90
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@WTMDobrowolski @@LEW433 @ @sl-aw-ek @ @kostas11 @ dziękuję wszystkim za aktywność i podpowiedzi , dziś kurier łaskawie się pojawił 

oznacz moderatorów