anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu Payback przestał naliczać punkty za zakupy na Allegro ? Do maja wszystko było ok. .

Rybak_2012
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma żadnego komunikatu żeby nie miały być pkt. nadal naliczane, są wyjątki:

  • anulowania transakcji
  • zwrotu zakupionego towaru
  • Program Payback nie naliczy Ci punktów za:
    • zakupy w licytacji
    • koszty przesyłki
    • zakupy w kategoriach:

      • Antyki i sztuka
      • Erotyka
      • Inne pojazdy i łodzie
      • Kolekcje
      • Leki bez recepty i dermokosmetyki
      • Maszyny
      • Militaria
      • Motocykle i Quady
      • Naczepy
      • Nieruchomości
      • Przyczepy
      • Rękodzieło
      • Samochody
      • Suplementy diety i odżywki
      • Usługi
      • Wakacje

Poczytaj, może znajdziesz jakiś powód albo kontakt w celu wyjaśnienia: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-zbierac-punkty-payback-na-allegro-MM5m0a...

oznacz moderatorów

Rybak_2012
#7 Wielbiciel#

To  ja dokładnie wiem . Zakupy są z innych kategorii . Do 5 maja nie miałem żadnych problemów z punktami a już kilka latek się kupuje .Wysłałem 3 wiadomości do Payback w tej sprawie i cisza .Przy ostatnich zakupach znowu brak punktów .

oznacz moderatorów

petro83
#8 Zapaleniec#

Cześć, mam tak samo od pewnego czasu brak naliczania punktów od dużych zakupów. 

Złożyłem reklamację w Payback i otrzymałem taką odpowiedz:

Z przykrością informuję, że zgłoszenie reklamacyjne o numerze 305566059 zostało rozpatrzone negatywnie przez naszego partnera.

Źródło dokonania transakcji było inne niż PAYBACK. Samo przekierowanie ze strony PAYBACK.pl do Allegro.pl nie jest wystarczające do zdobycia punktów.

"Przed zakupem dokonał Pan przekierowania ze strony PAYBACK, ale intencja dokonania zakupu została podjęta wcześniej. W ciągu ok. 24 godzin przed dokonaniem danego zakupu, serwis Allegro.pl analizuje zachowania swojego użytkownika i na tej podstawie przesyła informacje o przyznaniu punktów.

Zgodnie z informacją otrzymaną od Allegro.pl w Pana przypadku przyczyną braku zaliczenia zakupu na rzecz PAYBACK było:

-> direct – przeglądanie strony przedmiotu lub podobnego przedmiotu umieszczonego w tej

samej kategorii przed jego zakupem i przed przekierowaniem do serwisu Allegro z serwisu"

Allegro poprzez payback  tak mnie zachęciło do zakupów ,że od teraz będę robił zakupy u konkurencji  tam nie mam problemu z naliczeniem punktów i jeszcze jest ich więcej!

Od pewnego czasu na allegro robi się coraz gorzej ,ceny też są coraz mniej konkurencyjne nie wspominając już o gwarantowanej niby dostawie w ten sam dzień "allegro one" które raz są dostarczane w terminie i wtedy przysyłają ankietę o ocenę dostawy. Ale gdy przesyłka przychodzi opóźniona o 24 godz to wtedy ankiety o dostawie nie dostaniesz. 

wiec będę używać allegro tylko jako porównywarkę cen a smarta nie ma sensu już przedłużać

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Czyli 24 godziny przed zakupem z punktami Payback trzeba się trzymać z dala od Allegro i broń Boże nie oglądać niczego, bo Allegro przeanalizuje wnikliwie nasze zachowanie i nie pozwoli na przyznanie punktów 😂 Przecież to jakaś komedia.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

petro83
#8 Zapaleniec#

Komedia to mało powiedziane to jest dramat

oznacz moderatorów