anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawcy mogą edytować parametry automatyczne?

MAMY ROZWIĄZANIE!
nene_halo
#7 Wielbiciel#

Witam! 

Zakupiłam butelkę, z opisu której wynikało, że będzie do niej dołączone aż 5 filtrów. Przysłano mi jeden. Gdy poprosiłam o dosłanie pozostałych odpisano, że... 

Allegro stosuje produktywizacje (?) i na podstawie nr EAN samoczynnie dopasowuje parametry produktów, więc sklep nie ma wpływu na to co tam jest napisane. 

Jako, że nie jestem sprzedawcą, chcę tylko wiedzieć czy to prawda. Pozdrawiam uczciwych sprzedawców 😉

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To niestety prawda . Produktyzacja i ten cały katalog produktów allegro to jedno wielkie zamieszanie tak dla sprzedawców jak i klientów . Najlepiej jak coś chcesz kupić to przed kliknięciem lepiej zapytać sprzedawcę o to co jest przedmiotem oferty.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@nene_halo najlepiej sugerować się tytułem sprzedawcy, który jest ulokowany Bezpośrednio nad nazwa sprzedawcy i czytać uważnie opis oferty. W przypadku niejasności dopytać

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Oficjalnie allegro twierdzi że katalog to odpowiedzialność sprzedawcy. Prawda jednak jest zupełnie inna. Sprzedawca jedyne co może to zgłosić błąd w katalogu, to samo może każdy kupujący pod aukcją. Na tym forum jest pełno postów z żalami sprzedawców gdzie taki katalog nie był nawet po kilku zgłoszeniach i kilku miesiącach poprawiony. Nie mówiąc o tym, że jeśli już coś poprawią u jednego sprzedawcy to często psuje to aukcje u drugiego, o czym tamten może nawet nie wiedzieć. Do tego jeszcze dochodzą źle zaprogramowane boty które po cichu same odpinają i przypinają aukcje, co często powoduje naprawdę śmieszne sytuację jak monety w minerałach czy tym podobne... Trzeba patrzeć na dalszy opis sprzedawcy. Ludzie mając po kilkaset-kilka tysięcy aukcji nie są w stanie sprawdzać ich codziennie pod kątem zmian katalogu... Ciągle dostają za to nie zasłużone negatywy.  Najuczciwszym chyba wyjściem z sytuacji jest zwykły zwrot jeśli zakup był smart i można kupić od nowa to co potrzeba.

oznacz moderatorów
nene_halo
#7 Wielbiciel#

No dziękuję wam bardzo. Wydało mi sie to dziwne, bo inni sprzedawcy tej butelki mieli w parametrach 1 filtr i bardzo ucieszyła mnie tutaj większa ilość. Dzięki, nie będę się złościć na gościa w tej sytuacji. 

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Katalog skutkuje tym że sprzedawcy zabezpieczają się przed "krachem sprzedaży na allegro" i uruchamiają sprzedaż na innych portalach, inwestują we własne sklepy, rozsyłają ulotki w paczkach kupionych na allegro z takimi informacjami.

Mogę wam powiedzieć że na innych portalach sprzedaż co prawda pomału ale rusza. A czasem nawet jest bardzo duża ilość zamówień. Mniej sprzedasz ale prowizja mniejsza, jak to się policzy to wychodzi na to samo.

Błędów w katalogu nie ma co zgłaszać bo głową muru nie przebijesz.

 

oznacz moderatorów