anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy żeby oznaczyć rozpoczęta dyskusje że sprzedającym jako nierozwiązana muszę zakończyć dyskusje?

romek1321
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłam klocki 6listopada zrobiłam przelew do dziś paczki u mnie nie ma , mam otwarta dyskusje że sprzedającym który nie wywiązał się z umowy sprzedaży i terminu realizacji, allegro zablokowało już użytkownika, nie chce mi on zwrócić poniesionych kosztów , czy żeby oznaczyć rozmowę jako nierozwiązana muszę zakończyć dyskusje?  Pierwszy raz mam taką sytuację bardzo proszę o pomoc, chce jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze, dziękuję 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@romek1321 Powinnaś mieć możliwość oznaczenia dyskusji jako nierozwiązanej. Jaką opcję widzisz przy dyskusji w tej zakładce?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Nie widzę niestety nigdzie takiej opcji a 14dni już minęło 

Screenshot_20231120-142458.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@romek1321 Na zrzucie widać, że nasz pracownik dzisiaj zwrócił się do sprzedającego. Teraz sprzedający ma czas na reakcję. Sprawdź jutro, gdy miną 24 godziny od wiadomości Allegro w dyskusji, jakie opcje się pojawią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Państwa pracownik już wczoraj zwrócił się do sprzedającego o niezwłoczny zwrot pieniążków do jutra tj 21listopad do godz 14.00 ja też prosiłam o zwrot kosztów za nie otrzymana paczkę niestety sprzedawca cały czas ignoruje prośby twierdząc że paczka dojdzie tyle że miała dojść 10dni temu, czyli rozumiem że jutro po godz 14,00 jak nie otrzymam zwrotu kosztów pojawi mi się opcja nierozwiązanej sprawy ?

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231120-145806.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@romek1321 Jak masz możliwość odznaczyć dyskusji jako nierozwiązana a jest to wg regulaminu 14dni, może być także wcześniej jeżeli Allegro tak uzna, ale pamiętaj jak nie odznaczysz w 30 dniach to dyskusja zamknie się automatycznie, więc należy ją po 14 dniach odznaczyć jako nierozwiązaną albo jak będzie już taka możliwość.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pojawi się jak minie czas na doręczenie z oferty moglo być tak że towar ma dlugi czas doręczenia np miesiąc bo idzie z Chin będzie o tym zapis w ofercie i wniosek o ap ci nie udostepni się aż ten czas doręczenia nie minie

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Towar jest z Chin kupiony i opłacony 6listopada ale miał być u mnie 10najpozniej 13listopada allegro zablokowało już sprzedającego z naciskiem na zwrot kosztów na moje konto ale sprzedający nie chce zwrócić pieniędzy twierdzi że paczka dojdzie tyle że był to prezent , musiałam kupić nowy  jest już 10dni po terminie , paczka jest w Holandii a ja już nie zamierzam dłużej czekać co jeżeli allegro protect zwróci mi pieniądze a przesyłka dotrze po terminie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@romek1321 to będzie jazda drogie coś to było? Towar dojdzie ale prawdopodobnie nieoryginalny i nie dostaniesz ap jak dotrze paczka bo masz zakup. Placiles za dostawe?

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Oczywiście dostawa kosztowała mnie 60zl reszta kwoty to prezent, płatność była 6listopada sprzedawca zagwarantował że dostawa będzie najpóźniej 13listopada  w innym wypadku nie złożyła bym u niego zamówienia, w zamówieniu był prezent urodzinowy, urodziny już dawno minęły, ja zostałam narażona na podwójne koszty ponieważ musiałam kupić drugi prezent gdyż zostałam bez paczki i bez kasy..... Sprzedający nie wywiązał się z umowy sprzedaży więc nie rozumiem dlaczego ap miałoby mi nie wrócić kosztów skoro przesyłka do mnie nie dotarła jest w Holandii i nie wiadomo kiedy dotrze a już dawno jest po terminie 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@romek1321 bo sa 2 dostawy 1 prognozowany czas doreczenia allegro wrozony z fusow i deklarowany przez sprzedawce ty oferte pokaz

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Deklarowany czas był na 10listopada najpóźniej 13tj poniedziałek, dyskusja jest otwarta allegro zablokowało już sprzedającego i dwukrotnie kazano niezwłocznie oddać mi pieniądze co sprzedający ignoruje i cały czas twierdzi że paczka dotrze tyle że teraz to może sobie ja wsadzic....

Screenshot_20231120-145806.png

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231120-142458.png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@romek1321 ciekawe kto prognozował doręczenie z Chin na czas od 7 do max 13 listopada ... przecież to nierealne jest, zakładam że algorytm to policzył po chińsku

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Proszę czytać ze zrozumieniem , 6.11byl zrobiony przelew 13miala być u mnie  przed wysyłką jeszcze pytałam wysyłka miała być expresem 7dni max kosztowała 60zl sprzedawca tak zdeklarował więc ja zakupiłam że względu na czas dostawy , od zakupu minęły 2tyg a paczka jest dalej za granicą także sprzedający powinien poczuwać się do winy  nie ja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup z Chin zawsze jest obarczony ryzykiem, prowadź dyskusję.

oznacz moderatorów

romek1321
#7 Wielbiciel#

Dyskusja jest otwarta sprzedawca już zablokowany do jutra do 14allegro Dało mu czas na zwrot kasy , jak nie zwróci mam znowu zgłosić problem i ap ma mi oddać , interesuje mnie co w przypadku gdy ap zwróci mi poniesione koszty a paczka dojdzie np za kilkanaście dni, jak wtedy wygląda sytuacja??

oznacz moderatorów