anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby otrzymać Allegro Protect muszę zgłosić sprawę na policję?

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Witam,

Zostałem oszukany na allegro na kwotę 597 zł. Zrobiłem oczywiście spór na Allegro. Niedogadałem się ze sprzedawcą, nie otrzymałem swojego produktu a na czacie allegro wprost się śmieje oszust że nie dostanę ani zwrotu, ani przedmiotów kupionych. Po 14 dniach złożyłem formularz na Allegro Protect. Niestety, dostałem informacje że muszę iść złożyć zawiadomienie na policję. Średnio mi się widzi składanie zeznań na policji, ponieważ w wielu przypadkach z tego co czytałem to policja nie chce przyjmować tego typu zawiadomień, oraz że poprostu mi się nie chce latać na komisariaty, potem do sądu itd. Widziałem że było kilka takich postów na forum, i przeczytałem że niektórzy dostają zwrot pieniędzy bez chodzenia na policję. Co mogę zrobić żeby odzyskać pieniądze i nie załatawiać tego osobiście na policji? Robiłem transakcje na allegro głównie dla tej ochrony kupującego, a teraz z tego co widzę to średnio ta ochrona działa. Z góry dziękuje za każdy komentarz!

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

No wiem, nawet na transakcji na 18 złotych chcieliście żeby kupujący poszedł na policję i tyle. tutaj link do tego posta:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/program-ochrony-kupujących-a-zgłoszenie-na-pol...

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

A tak przy okazji zapytam, jest jakiś przycisk na Allegro Lokalne żeby usunąć wszystkie swoje ogłoszenia sprzedaży? Troche tego mam, a już nie zamierzam handlować na tej platformie (przejdę poprostu na facebooka i tyle)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor tylko nie likwiduj konta bo jak większość i tak powrócisz 😄

Nie za bardzo rozumiem w czym masz problem, złóż zawiadomienie, prześlij je allegro i dostaniesz kasę z odszkodowania !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

W pójściu na policję NIE MAM PROBLEMU. ALE SKORO JA TO MUSZĘ SAM ZAŁATWIAĆ, SAM ZGŁASZAĆ NA POLICJE TO CO DAJE TEN ALLEGRO PROTECT? JAK ZOSTANIESZ OSZUKANY NA TEJ PLATFORMIE, TO MUSISZ IŚĆ NA POLICJĘ I TYLE, a ochrona kupującego tutaj to jest poprostu zachęta do kupowania na tej platformie, żadna gwarancja odzyskania pieniędzy. Już szybciej sprzedać na facebooku, i w razie oszustwa IDZIESZ NA POLICJĘ. NA ALLEGRO MUSIAŁEM CZEKAĆ AŻ 14 DNI NA TO ŻEBY ZŁOŻYĆ FORMULARZ NA ALLEGRO PROTECT I DOSTAŁEM INFORMACJĘ, ŻE MAM POPROSTU IŚĆ NA POLICJE

CZEKAŁEM NA INFORMACJE ŻE MAM IŚĆ NA POLICJE 14 DNI

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

JAK ZOSTANĘ OSZUKANY NA FACEBOOKU, TO MOGĘ ODRAZU IŚĆ NA POLICJĘ, A TUTAJ MUSIAŁEM CZEKAĆ 14 DNI NA TO ŻEBY IŚĆ NA POLICJE

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor Zapominasz o jednej ważnej rzeczy - jeśli zostaniesz oszukany na FB to FB nie odda Ci pieniędzy - w przeciwieństwie do Allegro.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób allegro mi odda pieniądze? Skoro ja muszę załatwiać to sam na policji i później pewnie po sądach latać, odzyskam pieniądze pewnie od oszusta po sprawie sądowej a nie od Allegro

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor W taki, że jeśli zgłosisz sprawę na policji to allegro ma podstawę do uznania, że do oszustwa faktycznie doszło i będzie mogło wypłacić Ci rekompensatę z AP.
Napisałem już wyżej post na ten temat - zerknij.
Poza tym - Ty zostałeś oszukany więc kto ma to zgłosić na policji?

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Zostałeś kiedyś oszukany na Allegro? Jeśli tak to mam pytanie - przeczytałem na jednym z forum allegro posta, że NIBY po wysłaniu potwierdzenia zawiadomienia na policji o oszustwo na allegro, to jako oszukany nie będziesz musiał chodzić po sądach itd.? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor Nikt mnie nigdy nie oszukał na allegro.
Przypominam - allegro protect to program uznaniowy - wypłacają pieniądze z własnej kieszeni i mają prawo wymagać od Ciebie zgłoszenia sprawy aby móc wypłacić rekompensatę.

Gdyby było inaczej i wypłacali rekompensaty 'ot tak' na zawołanie to byłby właśnie raj dla kolejnych oszustów 🙂

Co do chodzenia po sądach - najpewniej nie będziesz musiał nigdzie chodzić bo sprawcy nigdy nie złapią.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

No co do ostatniego zdania, to akurat mam nadzieje, bo szczerze mówiąc dla 600 zł nie mam zamiaru latać i załatwiać spraw w sądach przez kilka lat.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie! Wyczytałem to na forum allegro, więc nie jestem pewien czy to prawda. Czy to prawda, że tak jak w moim przypadku oszukany musi iść na policję zgłosić tą sprawę, to czy ja, jako oszukany będe musiał latać po komisariatach, po sądach czy Allegro przejmię tą sprawe? 600 zł to nie mała kwota, ale jak będe musiał spędzić 2 lata na odzyskiwaniu pieniędzy to nie wiem czy warto.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wymagają zgłoszenia, aby był dowód, że do oszustwa doszło. Niestety ludzie potrafią wyłudzać odszkodowania, więc Allegro chce mieć stosowny papier. Zgłoszenie jest więc tu podstawą do wypłaty środków z AP i stanowi formę zabezpieczenia dla Allegro (fałszywe zgłoszenie przestępstwa jest karalne). Do tego prawo nakazuje zgłoszenie podejrzenia popełnienia przestępstwa (przy oszustwie i wyłudzeniu nie ma limitu kwotowego) na policji lub prokuraturze.

A w skrócie, ubezpieczyciel (Allegro jest brokerem ubezpieczeniowym, a AP to rodzaj ubezpieczenia) potrzebuje nr RSD aby wypłacić rekompensatę. 

ps. Jestem na Allegro praktycznie od początku i zawsze wymagali zgłoszenia sprawy na policję.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Dobra dzięki za odpowiedź! 

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie! Wyczytałem to na forum allegro, więc nie jestem pewien czy to prawda. Czy to prawda, że tak jak w moim przypadku oszukany musi iść na policję zgłosić tą sprawę, to czy ja, jako oszukany będe musiał latać po komisariatach, po sądach czy Allegro przejmię tą sprawe? 600 zł to nie mała kwota, ale jak będe musiał spędzić 2 lata na odzyskiwaniu pieniędzy to nie wiem czy warto.

oznacz moderatorów

prostozpolski
#9 Pomysłodawca#

Mam dzisiaj identyczną sytuację . Sprawy nie przyjmą bo nikt nie będzie ścigał chińczyka. I nie wiadomo co zrobić 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@prostozpolski czy możesz napisać coś więcej? W niektórych sytuacji wymagamy zgłoszenia sytuacji na policję i wystarczy do wniosku o rekompensatę dołączyć potwierdzenie takiego zgłoszenia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mystery__box
#8 Zapaleniec#

Zakupy z poza polski od chińczyka. Chińczyk miał długi czas problem aby wysłać zamówienie.  Dopiero w dyskusji wysłał..w między czasie albo mu zablokowaliscie sprzedaz albo sam przestal bo zniknęły wszystkie przedmioty. Dzisiaj dostaje towar niezgodny z opisem ,nagrałem nawet film z otwierania bo przesyłka była podejrzanie mała. Oznaczyłem dyskusje jako nierozwiązana . A wasz pracownik napisał że mam się udać na policję. Na policji nie przyjęli mi sprawy bo to nie oszustwo . Bo to tylko towar niezgodny z opisem i że mam do UOKiK się udać.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Moja sprawa jest rozwiązana już, faktycznie po wysłaniu potwierdzenia z zamówienia od policji do Allegro, odzyskałem kase dosłownie w minutę, więc zwracam honor allegro.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A poprosiłeś przy tym o potwierdzenie na piśmie odmowy przyjęcia? To czasami działa...

oznacz moderatorów