anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może pośredniczyć (jakoś pomóc) w reklamacji zagubionej paczki InPost?

Etno2
#8 Zapaleniec#

Czy zwroty przesyłek SMART są ubezpieczone?

Chodzi o przesyłkę wysokiej wartości (900 zł)

Czy Allegro może pomóc w zgłoszeniu o zabezpieczenie monitoringu Paczkomatu?

W moim przypadku byłby to JEDYNY dowód na to, że przesyłka została przeze mnie włożona do

skrytki.

Paczkomat nie zarejestrował (!) nadania.

@_HolaOla_

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

A InPost?

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

Jest w odwodzie. Prowadzę z nimi korespondencję, przyjęli zgłoszenie.

oznacz moderatorów

AquaJungle
#9 Pomysłodawca#

No a dalej co z paczką?

Jeśli paczkomat nie zarejestrował nadania (hmm, bardzo dziwne) to powinno być zarejestrowane jak kurier ja wyjął z paczkomatu. 

Jest taki status? Że "wyruszyla w drogę".

Ja bym się nie oglądał na allegro. Tylko zaczął samemu dzialac, dzwoń do InPostu, niech zabezpieczają monitoring.

To na razie jest TWOJA paczka, dopóki nie będzie dostarczona/doręczona. I naprawdę nie oglądał bym się na allegro, tylko na prawo pocztowe/przewozowe, kiedy zmienia się własność wysłanego przedmiotu (w momencie odebrania). 

Ofc pośredniczy tu firma przewozowa i ona odpowiada przed toba.

Jest możliwość że zleca kurierowi przeszukanie paczkomatu.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Tak, dzwonić na infolinię.

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

Dzwoniłem.

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

Status: „Przygotowana przez nadawcę”

Paczkomat został przeszukany 5 dni po moim zgłoszeniu.

 

Jedynym tropem tego, co mogło się z paczką stać …

Pod Paczkomatem było sporo ludzi …

Ktoś otwierał skrytki zdalnie, ktoś zaglądał do świeżo otwartej skrytki,

w której po chwili to ja umieściłem swoją paczkę. Tyle pamiętam.

Niestety paczka nie miała na sobie etykiety nadawczej. Owinięta była czarną folią stretch.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@Etno2 "

" Pod Paczkomatem było sporo ludzi … Ktoś otwierał skrytki zdalnie, ktoś zaglądał do świeżo otwartej skrytki, w której po chwili to ja umieściłem swoją paczkę. Tyle pamiętam" - należy unikać takich sytuacji, szczególnie jeśli paczka nie ma etykiety. Najlepiej odczekać, aż tłum się przewali. Pamiętaj też, że przypisana Tobie skrytka jest oznaczona na ekranie, przed włożeniem upewnij się czy to na pewno ta. 

Tak naprawdę to system bardzo rzadko się myli. Na mój gust włożyłeś paczkę nie do tej skrytki, która była jej przypisana - i teraz szukaj wiatru w polu. Ale może ten monitoring coś da...

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Etno2 pewnie że może a nawet musi, bo nie Ty jesteś nadawcą tylko allegro, smart masz od allegro 🙂 z tego co kojarzę to sa ubezpieczone na 1000 zł, ale Ty jej nie nadałeś więc zapomnij o ubezpieczeniu 😞  ale myślę że szybciej będzie bezpośrednie w InPoście a dodatkowo napisz do allegro niech też interweniują 🙂 Ogólnie to widzę marne szanse po 5 dniach 😞

Czy jak włożyłeś do skrytki to w aplikacji lub na ekranie kliknąłeś zakończ ? ktoś mógł to wykorzystać i ponownie otworzyć i wyjąć Twoją paczkę 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

„ pewnie że może a nawet musi, bo nie Ty jesteś nadawcą tylko allegro, smart masz od allegro 🙂 z tego co kojarzę to sa ubezpieczone na 1000 zł”

Nie ja? 🙂

Tak, albo podobnie, było chyba do lutego 2024 (?)

A teraz Allegro udziela czegoś na wzór „pełnomocnictwa do reklamacji”

ale na czym - dokładnie - to polega, nie wiem... @_HolaOla_  @la_nika @w_kiwi

 

„Ty jej nie nadałeś więc zapomnij o ubezpieczeniu ”

Rozumiem, co masz na myśli, też mnie to martwi, ale swoją paczkę włożyłem do skrytki

(nadałem), a system tego nie zarejestrował.

Czy klient InPost powinien odpowiadać za działanie systemu Paczkomatu?

 

„Czy jak włożyłeś do skrytki to w aplikacji lub na ekranie kliknąłeś zakończ ? ktoś mógł to wykorzystać i ponownie otworzyć i wyjąć Twoją paczkę”

O Boże – mam nadzieję, że tak.

W tamtym tygodniu odebrałem i wysłałem wiele paczek (nie mam w pamięci każdej z chwil)

Czy w każdej skrytce jest kamera?

oznacz moderatorów

fox_paws
#13 Ambasador#

@Etno2 Kamery są nad paczkomatami.
Sytuacja jest dziwna, bo jeśli skrytka została prawidłowo otwarta z kodu lub aplikacji i zamknięta, to niezależnie od tego czy paczka została włożona, czy nie, powinien być status "nadana w paczkomacie".
Może pomyliłeś paczki i ta przesyłka poszła do niewłaściwego odbiorcy.

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

"Może pomyliłeś paczki"

W sensie skrytki?

oznacz moderatorów

fox_paws
#13 Ambasador#

@Etno2 Nie skrytki, tylko paczki. Otworzyłeś kodem z innego zwrotu i paczka poszła do innego adresata

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

To mało prawdopodobne.

oznacz moderatorów

fox_paws
#13 Ambasador#

Po zamknięciu skrytki powinien być od razu status "nadana w paczkomacie". Jeśli znasz godzinę nadania, to kamery powinny uchwycić co się działo przy paczkomacie.

oznacz moderatorów

Etno2
#8 Zapaleniec#

@fox_pawsTak, wiem, ale obawiam się scenariusza z gatunku: 

www.youtube.com/watch?v=3VFS5s6Xhyo

 
 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oni mogą i powinni pomóc ale pewnie odeślą do formularza "pobierz upoważnienie" i złóż reklamację.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Standard pod paczkomatem. Ja nadaję, 10 osób odbiera, ja otwieram skrytkę ktoś mi to zamyka. Jak jest kilka osób zawsze się coś wykrzaczy. Wtedy wolę te 2 minuty zaczekać.

A najlepsza jest multiskrytka. Nie wyciągają wszystkich paczek i wtedy otwiera się skrytka z czyjąś zawartością. Wtedy dopakowuję swoje. Ale o dziwo nigdy nie zaginęło.

oznacz moderatorów