anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro zrobi w koncu cos ze sprzedawcami ktorzy handluja towarem ktorego nie maja???? POMOCY!!!

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

Zakupilem w poniedzialek panale poniewaz robie remont mamie po ponad 24h godzinach sprzedajacy zadzwonil ze nie ma paneli na stanie i mial mi zwrocic pieniadze.  Towar byl dostepny na allegro jeszcze do wczoraj.. mimo ze nie bylo go na stanie u sprzedajacego juz w poniedzialek.
Pieniedzy do tej pory nie otrzymalem z powrotem a potrzebuje ich do zamowienia panieli z innego zrodla poniewaz mam ograniczony budzet. Dyskusje na allegro otworzylem i czekam na rozwiazanie. Co moge jeszcze z tym cos zrobic i czy allegro karze jakos sprzedawcow ktorzy wprowadzaja klienta w blad i marnuja jego czas? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Client:121447705
#10 Popularyzator#

Przypominam tylko, że na Allegro to co jest napisane jako czas dostawy to są magiczne wyliczenia Allegro a nie deklaracja sprzedawcy.

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

ale jak to ma sie do tematu? po 24h od zamowienia dostalem telefon ze jednak nie maja paneli na stanie... a dalej byly w sprzedazy jeszcze dwa cale dni po telefonie ze ich nie ma

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@shockwave1403 nic nie zrobią, samo allegro jako oficjalny sklep nie wszystko ma na stanie i działa na zasadzie dropshippingu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niektórzy działają na zasadzie dropshopu i po prostu po zamówieniu dopiero zamawiają z hurtowni, więc z tym nic nie zrobisz, Allegro także nic nie zrobi, pozostaje dyskusja i czekanie na rozwiązanie i omijać w następnych zakupach takich sprzedających.

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

nie powinno to byc napisane w ofercie? ze dziala to na zasadzie dropshopu? i towar nie jest dostepny od reki?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zawsze lepiej przed kliknięciem zapytać czy towar jest czy nie ,dużo czasu to nie zajmuje .

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

aha czyli wchodze na aukcje allegro gdzie towar jest wystawiony jest napisane nawet ile sztuk jest dostepnych i jeszcze mam pisac czy towar jest dostepny? zenujące 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Niestety ale takie wpadki mają nie tylko sprzedawcy handlujący tym czego nie mają. Dzięki samemu allegro mają je również sprzedawcy wystawiający dokładnie to co posiadają. Powód jest prosty: zmiana zasad wystawiania oferty. Jeszcze rok oferty zakończone wznawiały się tylko w przypadku niesprzedania produktu. Obecnie wszystkie oferty Kup Teraz wznawiają się z pełnym stanem. Nawet jak masz, wystawisz i sprzedasz jedną sztukę to allegro Ci ją wznowi. Oczywiście możesz starać się to ominąć i wystawiać oferty bez autowznawiania. Próbowałam na koncie z 1500 ofertami, po paru miesiącach oprócz codziennego upie.rdliwego wznawiania odkryłam, że nagle niektóre oferty wiszą po kilka razy... Także tak źle i tak nie dobrze. Klient wnwr.wiony, Ty czerwona się głupio tłumaczysz, a szanowny portal ma to gdzieś...

Wiesz co jest najśmieszniejsze, jak to zrobili to nawet komunikatu nie zmienili. Po kilku miesiącach dopiero się orientowałam, zgłosiłam to jako błąd, a oni naprawili sam "komunikat". Jaki ma sens wznawianie przez allegro czegoś czego nie ma? To nie problem techniczny, bo latami działało dobrze...

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

Ciekawe! dziekuje za wpis

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.png


o to screen z aukcji widac na nim ze towar jest dostepny i widnieje rowniez ilosc dostepnych sztuk 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@shockwave1403 

Jak pisał wyżej @kostas11 wielu sprzedawców działa na zasadzie dropshippingu. Nie mają oni jednak obowiązku informowania, że towar wysyłany jest z magazynu firmy zewnętrznej (najczęściej prosto z hurtowni).

Tu musisz też wiedzieć, że klasyczny dropshipping, nie polega na tym, że sprzedawca zamawia towar u swojego dostawcy, dopiero jak otrzyma zamówienie, lecz na realizacji zamówienia bezpośrednio z magazynów dostawcy. Pozwala to na obniżenie kosztów, bo sprzedawca nie musi martwić się o magazynowanie, transport (towar od dostawcy trzeba jakoś dostarczyć do sprzedawcy), różnicę kursową (w niektórych branżach zdarza się, że cena potrafi zmienić się o kilkadziesiąt procent w ciągu jednego dnia).

A co do ilości sztuk, to niestety czasem błędy się zdarzają. Większość sprzedawców w dropie, korzysta z jakieś platformy integracyjnej pomiędzy hurtownią i Allegro. Ceny, stan magazynowy itp aktualizowane są w oparciu o dane otrzymane od takiej hurtowni. Do tego nie jest to aktualizowane na bieżącą (opóźnienie może wynieść nawet kilka godzin).

oznacz moderatorów