anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy będę mógł robić zakupy na raty od nowa po styczniu?

marcinuss8212
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałbym się dowiedzieć skoro możliwość płatności ratami od nowa z limitem odnawialnym zostają wyłączone od stycznia co dalej z moim limitem który posiadam czy będę mógł kupować z tego limitu w innej formie ratalnej

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@marcinuss8212 Nie będziesz mógł korzystać z limitu odnawialnego związanego z ratami Od.nowa. Masz teraz Allegro Pay, działa podobnie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marcinuss8212, od 1 stycznia 2022 roku nie opłacisz żadnych zakupów za pomocą limitu odnawialnego BNP Paribas na Allegro. Zachęcam Cię do zawnioskowania o Allegro Pay. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

krdro
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani @mr_oma 😎

Nie wiem czy Pani wie, ale bank już waszą wygaszaną ofertę rozszerzył o kartę kredytową BNP Paribas (jakieś 3 tygodnie temu czyli około 2 października 2021) też z limitem do 3000 zł, jedynie dodali oprocentowanie "8%", czyli może być trudniej o raty "0".

Argumentowali to potrzebą rozszerzenia funkcji o sklepy stacjonarne z terminalnem płatniczym czy dowolny sklep online.

Nie wiem czy @marcinuss8212 skrzętnie pominął ten mailing od banku lub mu mechanizmy anty-spam wycięły to w pień lub nigdy nie logował się na platformę "GO Online"/"Go Mobile" banku BNP Paribas, gdzie nawet wygenerowali pop-upy/paski informacyjne o tej karcie kredytowej.

Zrzuty ekranu z mojego konta po aktywacji karty:

krdro_0-1634943670992.png

krdro_1-1634943760765.png

 

Tak więc jak długo BNP nie zamknie kont spłaconych z nieaktywną kartą, to wystarczy zmienić nawyk płatności na nowy (i oprocentowanie "8%" nam nie przeszkadza), chyba że znajdziecie metodę blokowania kart kredytowych BNP (ale wtedy warto zablokować też kartę kredytową Klarny i Twisto).

 

Raczej z tego powodu też nie macie już możliwości zgłoszenia prośby masowej kasacji kont BNP jak spłacili raty "od nowa" a karta im jest zbędna.

 

Bardzo proszę nie usuwać mojej odpowiedzi ani jej nie cenzurować. Opcjonalnie możecie zrobić przeniesienie jej w tryb "mega wątku" do mediacji dla reszty z instrukcją jak zamknąć niefunkcjonalne konto bankowe w kilka kliknięć i może nawet bank zmusić do kasacji naszych danych osobowych ze swoich baz jak nie muszą już ich przetwarzać.

oznacz moderatorów