anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się zablokować/wykluczyć sprzedawców?

MAMY ROZWIĄZANIE!
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym wykluczyć niektórych sprzedawców z moich wyszukiwać czy też możliwości zakupu w przyszłości. Przeglądając oferty napotyka się na takie co są wątpliwej 'jakości' sprzedawców czy też opisy mało rzetelne itd. Zgłaszanie naruszania zasad jest monotonne i czasochłonne a też nie skuteczne,  a za chwilę usunięta aukcja pojawi się podobnie. Irytujące i niestety realne negatywne doświadczenie na Allegro. Szukałem i nie znalazłem takiej opcji. Może ma ktoś jakąś sugestię jak tego dokonać?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
SpaiQ
#1 Nowicjusz#

Zamiast prosić o wskazanie aukcji to zapoznajcie się z tematem i dodajcie możliwość stworzenia blacklisty o jakiej wspomina autor tego wątku.

O wiele bardziej sensowne rozwiązanie, szczególnie, że tak jak autor wspomina notoryczne zgłaszanie aukcji jest czasochłonne a i tak daje minimalny efekt.

oznacz moderatorów
t_wojcik
#8 Zapaleniec#

Spamerów jest wielu. Kategorie są często celowo mylone. Nie wspominając już niemiłych sprzedawców lub takich co celowo manipulują parametrami ofert. Ofertę można zgłosić ale notorycznego oszusta chciałbym zablokować. Najlepiej z możliwością zapisania notatki typu powód.

Oferty mogą być ukrywane lub pokazywane w inny sposób (wykrzyknik, wudzarsona, itd.). Może też o tym decydować użytkownik (czy ukryć czy wyszarzyć). 

oznacz moderatorów
mateuszjasz
#8 Zapaleniec#

To proponuję opcję "Moi nieaktywni sprzedający". Mam problem ze sprzedawcą (uwaga - Super sprzedawcą!), który informuje o możliwości pozwania mnie do sądu za negatyw. Nie grozi, po prostu wysłał mi maila z linkami, screenami - informacjami, jak jakiś klient przegrał ze sprzedawcą. W komentarzach czytam, jak nazywa kupujących januszami, cwaniakami itp. Nie chcę, aby jego produkty wyświetlały mi się w wyszukiwaniu, a ponieważ ma ich sporo z kategorii, w której często kupuję, to jest to dla mnie problem. Allegro, czy jesteście skłonni pomóc w stworzeniu opisywanej funkcjoinalności?

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

Wrzucił cię do jednego wora z innymi, ale niestety klienci nagminnie wykorzystują to sprzedający praktycznie nie posiada praw na tym serwisie 🙂

oznacz moderatorów
mateuszjasz
#8 Zapaleniec#

Przeczytałam wszystkie jego negatywy - niestety, zwykle dotyczyły tego samego, sprzedający zwlekał ze zwrotem pieniedzy (miesiąc), wysłał uszkodzony towar i nie chciał uznać reklamacji itp. Jenocześnie ma ponad 800 pozytywów, więc średnio wychodzi OK. 

oznacz moderatorów
rad_n
#7 Wielbiciel#

To jest Allegro, nawet ten wątek masz oznaczony tagiem "mamy rozwiązanie" chociaż rozwiązania nie ma 😄
Kiedyś jednym z wałków stosowanych przez supersprzedawców było korzystanie z opcji "cena minimalna". Pełnowartościowe towary sprzedawali przez "kup teraz" łapiąc pozytywy, a wybrakowane towary (nie zaznaczali tego w opisie) sprzedawali poprzez licytację od złotówki, ale z ustawioną wysoko ceną minimalną (dużo powyżej rynkowej, żeby na pewno nie została przekroczona). Po zakończeniu licytacji odzywali się do tego, który wylicytował najwięcej z tekstem "zabrakło 10zł do przekroczenia ceny minimalnej, ale w wylicytowanej przez Pana cenie możemy sprzedać poza Allegro" (na prośbę wystawienia aukcji z wylicytowaną ceną odpisywali, że to dodatkowe koszty prowizji i im się wtedy nie będzie opłacać sprzedaż w wylicytowanej cenie). Klient decydował się na kupno poza Allegro (w końcu sprawdzony sprzedawca, same pozytywy), dostawał bubel, a że zakup był poza systemem, to nie mógł wystawić negatywa. Na próby reklamacji sprzedawca bezczelnie odpisywał, że wysłał towar pełnowartościowy, zwrotu nie przyjmie i jak coś, to żeby iść do sądu (cwaniacy na dokumentach sprzedaży, gwarancjach itd. wpisywali inny numer seryjny produktu niż ten wysłany i wciskali kit, że klient podmienił towar) 😄 Teraz już większość kupujących nie da się nabrać na taki numer, ale kilkanaście lat temu świadomość była znacznie mniejsza i ludzie patrzyli tylko na pozytywy/negatywy na koncie sprzedawcy.

Teraz też, jak widzisz, kupujący jest klientem drugiej kategorii - sprzedawca może zablokować kupującego, ale w drugą stronę już nie (choć implementacja takiej funkcjonalności od strony technicznej jest banalnie prosta) 😄

oznacz moderatorów
Dobo_5
#7 Wielbiciel#

Ludzie, którzy dają takie głupie rady powinni dostać bana z automatu

oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Które np są głupie?

oznacz moderatorów
krdro
#8 Zapaleniec#

Najpewniej ta by shadowban był tylko w pamięci użytkownika (zwłaszcza jak ktoś nie ma dobrej pamięci do dziwnych nicków i nazw firm).

Tylko dziwnie zwalniać moderatorkę z funkcji za takie coś.

oznacz moderatorów