anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dobrze zrobiłem zwrot?

Client:98698751
#7 Wielbiciel#

Witam. Zakupiłem używaną lampę do samochodu która okazała się być wadliwa,po około 5 dniach odesłałem ją z powrotem do nadawcy,ale czy zrobiłem to dobrze?

Na allegro wygenerowalo mi kod zwrotu, który napisałem na paczce,a do środka paczki włożyłem wypełniony formularz zwrotu towaru.

Mija tydzień od odesłania paczki i ani lampy ani pieniędzy.

proszę o pomoc

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Dobrze zrobiłeś jak chciałeś zwrócić, a jaki masz status przesyłki w "Moje zakupy", jest u sprzedającego? sprzedający ma 14dni max na zwrot środków od czasu odstąpienia umowy zakupu i środki wracają tam skąd wyszły, wcześnie Allegro wysyła Ci maila o zwrocie środków, minął czas 14-dniowy?

oznacz moderatorów

Client:98698751
#7 Wielbiciel#

Jest cały czas 'zwrot zgłoszony'.. a paczkę wysłałem 30 maja czyli 2 tygodnie temu...

oznacz moderatorów

Client:98698751
#7 Wielbiciel#

ani w drodze... ani u sprzedającego...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:98698751 Jeżeli wygenerowałeś kod przez Allegro i odesłałeś to otwórz dyskusje, tam sprzedający ma 24godz na odpowiedź, później możesz poprosić Allegro o pomoc: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@LEW433 skoro paczka nie wyruszyła w drogę to co pomoże dyskusja ze sprzedawcą? Reklamację trzeba złożyć do przewoźnika lub Allegro i niech oni ustalają co się stało z przesyłką. Sprzedawca tutaj nic nie pomoże, za zwrot odpowiedzialny jest klient. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:98698751 
Jeżeli to był zakup konsumencki (sprzedawca jest przedsiębiorcą, a Ty kupowałeś jako konsument) to sprzedawca ma do 14 dni na zwrot środków.
Jeżeli jednak kupowałeś od osoby prywatnej lub jako przedsiębiorca - to Twoje oświadczenie o odstąpieniu od Umowy z Art. 27 - nie wywołuje żadnych skutków prawnych.

Ponadto: wady nabytej rzeczy podlegają REKLAMACJI.
Ewentualne składanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (zamiast reklamacji) w sytuacji gdy odsyłany przedmiot jest wadliwy (np. niesprawny lub uszkodzony) może stwarzać ryzyko, iż odpowiedzialność za ten stan rzeczy jest po stronie Kupującego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów