anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy firma może nie wystawiać faktur?

reboot23
#11 Animator#

Chcę coś kupić od konta z opisem FIRMA, które wśród parametrów aukcji opisuje, że nie wystawia faktur.

Nawet jak miałem taką sytuację wcześniej, to udawało mi się "naprostować" sprzedającego i wystawiał fakturę.

Za to pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, że nie mogę w ogóle wybrać danych do faktury (nawet na os. fizyczną) i komunikat "XXX sprzedaje ofertę dla klientów indywidualnych, na którą nie wystawia faktury. Na pozostałe zakupy otrzymasz fakturę."

Czy ktoś mi wytłumaczy jak przepis zezwala na takie coś?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@reboot23 normalny, sprzedaż prywatna i nie wystawia faktur 🙂 może prywatne rzeczy sprzedaje itp. nie ma co wnikać, chodź ja bym nie mieszał sprzedaży prywatnej z kontem firmowym na którym prowadzę sprzedaż zarobkową 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z prawa wynika ze jak sklep internetowy(firma) sprzedaje indywidualnemu nabywcy to może nie wystawiać FV.

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Jaki przepis?

Bo wydaje mi się, że na podstawie art. 106b ust. 3 ustawy o VAT jako osoba fizyczna i tak mogę prosić o wystawienie FV. A to, że nie odliczę VAT, to inna kwestia.

Co o tym sądzą moderatorzy?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poprosić oczywiście że może, ale jak została wcześniej poinformowana że nie wystawia sprzedajacy Fv to może odmówić.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Może po prostu nie być płatnikiem VAT, bo jest podmiotowo zwolniony, np. nie przekroczył limitu obrotu, który obliguje do wejścia w ten podatek.

Mimo  wszystko musi wystawić jakiś  dokument sprzedaży na wniosek klienta, może to być uproszczony rachunek, albo coś w tym stylu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@mikeza ten sprzedający jest na białej liście VAT, więc jest podatnikiem VAT.

@LEW433 dlatego chcę się dowiedzieć na jakiej zasadzie. Może zacznę sprzedawać jako firma i napiszę, że nie uznaję w ogóle rękojmi nie tylko firmom, ale również konsumentom 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jeszcze się chyba nie urodził taki, który by ogarniał te wszystkie nasze przepisy.

może to taki przypadek:

Podatnicy korzystający ze zwolnienia w zakresie rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, czy to ze względu na limit obrotów, czy też zwolnienie przedmiotowe, nie muszą wystawiać faktur ani rachunków. Nie oznacza to jednak, że takiej sprzedaży nie należy dokumentować

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów