anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy gwaracja sklepu przechodzi na nowego włąsciciela sprzetu

maxton7
#7 Wielbiciel#

Dostałem w prezencie Głośnik JBL partybox 110 zakupiony w  sklepie allegro w październiku. Posiadam fakturę zakupu. Czy gwarancja w dalszym ciągu obowiązuje i w przypadku awarii mogę zgłosić sprzęt?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o gwarancję udzieloną przez producenta, dystrybutora lub innego gwaranta, to jak gwarancja tego nie wyklucza, to przechodzi ona na kolejnego użytkownika.

Jeżeli zaś chodzi o gwarancję sprzedawcy, która jest tylko dodatkowym rozszerzeniem ustawowej niezgodności z umową lub rękojmi, to nie przechodzi ona na kolejnego właściciela.

oznacz moderatorów

maxton7
#7 Wielbiciel#

Screenshot 2023-11-25 at 18-06-51 image (obraz WEBP 800×546 pikseli).png

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Do gwarancji potrzebujesz dokumentu zakupu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@maxton7 jeśli karta gwarancyjna nie jest wypełniona personalnie i masz dowód zakupu np paragon a nie fakturę imienną to przechodzi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@maxton7 Możesz reklamować z jak masz ja, ale równie dobrze możesz prosić poprzedniego właściciela żeby złożył reklamacje  z tytułu rękojmi a tu za towar odpowiada sprzedajacy a nie gwarant.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a czy gwarant dowie się, że przedmiot zmienił właściciela? jeśli nie ma faktury, a sam paragon.... Wysyłasz jak kupiony przez siebie i tyle.

oznacz moderatorów