anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy instalowanie botów do licytacji jest dozwolone

MAMY ROZWIĄZANIE!
MietKlim
#7 Wielbiciel#

W czasie licytacji laptopa odniosłem wrażenie, że ktoś ma zainstalowanego bota który dosłownie sekundę po podwyższeniu licytowanej kwoty, podwyższał ją o 50 groszy..... przecież to nie jest giełda gdzie czasami dla zabawy przebija się cenę, wiedząc, że dany towar musi osiągnąć określoną cenę. Bardzo stara wersja programu Allegro pokazywała kto aktualnie przebija moją cenę, skrótem NIK-u ale pokazywał. Aktualny program nawet nie pokazuje poprawnie mojej aktualnej ceny, zaniżając ją o kilkadziesiąt złotych..... sprzedawca nie podał, że można licytować tylko do ceny jaka jest podana w ramce a ja podwyższyłem o 100 zł. A może ja nie umiem się po nowej wersji programu poruszać ? może nie wiem jak sprawdzić kto licytuje +0,50 zł. by uniknąć bicia się z maszyną/botem, być może zainstalowanym przez sprzedawcę by osiągnąć założoną cenę ???

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

@MietKlim Oczywiście że tak jest, normalka. Tak dozwolone.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@MietKlim

"Nie musisz cały czas śledzić przebiegu licytacji. W polu [Twoja oferta] wpisz maksymalną kwotę, jaką możesz zapłacić i kliknij [Licytuj]. Na następnej stronie potwierdź swoją ofertę - ponownie wybierz [Licytuj].

Jeśli pojawią się inni licytujący, system będzie automatycznie licytować za Ciebie (o kwoty postąpienia potrzebne do ich przebicia) do momentu, aż ustalona przez Ciebie kwota maksymalna zostanie osiągnięta."
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-dziala-licytacja-lDkng2xBKU3

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
MietKlim
#7 Wielbiciel#

OK. teraz rozumiem dlaczego moja kwota nie pojawiła się od razu jako maksymalna.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@MietKlim Tak jak piszesz, to licytacja działa na AL.

"W odróżnieniu od Allegro.pl, w Allegro Lokalnie nie licytuje za Ciebie system. Oznacza to, że licytacja odbywa się na bieżąco, a kwota licytacji nie jest podnoszona o tak zwaną kwotę postąpienia. Podana przez Ciebie kwota będzie natychmiast widoczna w licytacji, także dla innych licytujących."
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-kupowac-w-ofertach-n...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Stara Allegrowa prawda głosi, że nie wygrywa ten, kto przebija ani nawet ten, kto robi to szybciej. Wygrywa ten, kto zaoferuje wyższą kwotę 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów