anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jak sprzedano mi konto steam to mogę je zwrócić

Client:104498832
#8 Zapaleniec#

Chciałem kupić grę w wersji cyfrowej z allegro ale sprzedający zamiast jakiegoś klucza do gry wysłał mi dane do konta steam. Nie podoba mi się to i chciał bym zwrócić. Czy mogę to zrobić, i jak to zrobić?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

LEW433
#21 Demiurg#

Zanim coś się kupi należy czytać ofertę, zakup od prywatnego sprzedającego nie podlega zwrotowi bez podania przyczyny, chyba że on wyrazi na to zgodę, możesz składać  reklamację.

oznacz moderatorów

Client:104498832
#8 Zapaleniec#

Właśnie tam nic nie było napisane że to jest konto. Było tylko że gra jest w wersji cyfrowej. Przeczytałem całą ofertę dokładnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A od kogo kupiłeś firmy czy osoby prywatnej?

oznacz moderatorów

Client:104498832
#8 Zapaleniec#

To jest jako firma

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz składać reklamację, jeżeli oferta była niezgodna z opisem, a jak była to odzyskasz środki.

oznacz moderatorów

Client:104498832
#8 Zapaleniec#

Dobrze będę próbował.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najlepiej zrobić to poprzez Allegro, dyskusję masz ich pomoc.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Masz podstawy składaj reklamację, nie masz -nauczka.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

treści cyfrowe nie podlegają zwrotom

oznacz moderatorów

Client:104498832
#8 Zapaleniec#

A to nie jest tak że mogę zwrócić ale sprzedający nie musi przyjąć zwrotu?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie prywatny sprzedający nie musi godzić się na zwrot
druga rzecz nie ma pewności że nie zmieniłeś pasów maila etc wiec nikt ci tego nie przyjmie z powrotem
trzecia rzecz jak masz własne konto steam to weź se udostępnij z tego konta na własne i graj 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:104498832  Czemu uparłeś się na ten zwrot?  Niczego nie zwracasz bo nie masz co zwrócić,  to co kupiłeś nie jest  przedmiotem, to jest konto lub dostęp do konta.  Jak to zwrócisz?

Tłumaczono ci że możesz złożyć reklamację,  otrzymałeś coś innego niż było w ofercie sprzedaży.  Sprzedający może naprawić swój błąd lub zwrócić pieniądze.

Więc składaj reklamację, nie kombinuj ze zwrotem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@misiaczekmr @br. Nie ma podstaw do reklamacji gra JEST w wersji cyfrowej nigdzie nie pisali że to kod do gry ani że to konto więc to co sobie kupujący dopomyślał, a nie dopytał to jego problem i od tego ma taki guzik zadaj pytanie sprzedającemu. 

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

gość kupił GRĘ a nie "dostęp do konta z grą" - to znacząca różnica , należy tępić takich januszy, w których obronie stajesz

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Opis gra w wersji cyfrowej

Kupujący dziwi się że dostał dostep do konta a nie klucz cyt

Właśnie tam nic nie było napisane że to jest konto. Było tylko że gra jest w wersji cyfrowej.

A napisane było że to klucz do gry? No nie bo by napisał w ofercie pisalo że kupuje klucz, czyli samo zdanie gra jest w wersji cyfrowej  wyczerpuje znamiona udanego zlożenia reklamacji i z klucza i z konta dostep jest cyfrowy trza myśleć co się robi a jak się nie jest pewnym to się dopytuje sprzedawcy a nie rzuca kupować. Tym sposobem to januszem się zrobił kupujący na szaro 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Jest różnica pomiędzy grą a kontem na którym jest gra.
Poza tym - sprzedaż kont steam na allegro nie jest dozwolona.

"Na Allegro nie możesz sprzedawać dostępu do kont z grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi. Należą do nich konta założone na takich platformach jak na przykład:

  • Steam
  • Epic Games Store
  • GOG
  • uPlay
  • Origin
  • Playstation Network
  • Xbox Live."
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell nie wkleiłeś wszystkiego

Dostęp do konta

Na Allegro nie możesz sprzedawać dostępu do kont z grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi. Należą do nich konta założone na takich platformach jak na przykład:

  • Steam
  • Epic Games Store
  • GOG
  • uPlay
  • Origin
  • Playstation Network
  • Xbox Live.
Dostęp do kont w grach typu free-to-play (zagraj za darmo)

Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play, czyli między innymi League of Legends, Fortnite czy World of Tanks. W takich przypadkach oferujesz kupującemu na przykład osiągnięty w grze poziom, rozwiniętą postać czy inną unikalną zawartość.

Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

Subskrypcje do gier

Na Allegro nie możesz sprzedawać kont z przypisaną subskrypcją do gier, na przykład PlayStation Plus, Xbox Live Gold czy Xbox Game Pass.

Klucze do gier

Na Allegro możesz sprzedawać klucze do gier

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wykupiona gra na koncie jest opłacona nie ma subskrypcji nie jest grą płatną. UE wypowiedziała się na temat odsprzedaży licencji cyfrowych produktów że jest możliwa a przeniesienie własności następuje z chwila przekazania loginu i pasów do konta. Druga rzecz nie wiadomo jaką grę zakupił bo grą płatną będzie gra z miesięczną subskrypcją typu wykup dostęp by grać

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

Ty nawet nie rozumiesz specyfiki gier, to po co się wypowiadasz.

Wiesz co to znaczy gra "free-to-play"?

Każda inna np. GTA V która nie jest grą f2p i została ZAKUPIONA na koncie jest grą płatną. Gra płatna to taka którą trzeba KUPIĆ. Nie ma znaczenia, np. że potem nie trzeba wnosić jeszcze dodatkowych opłat.

Wobec czego handel takimi kontami gdzie są zakupione gry jest zabroniony.

I w ogóle z założenia do gier f2p nie jest potrzebny żaden klucz - więc nie byłoby możliwe go kupienie np. na allegro.

oznacz moderatorów