anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli anuluje zakup to bede musial placic prowizje?

lilbopeep
#8 Zapaleniec#

Witam.

Zakupiłem 3 przedmioty na 20 rat.

Anulowałem dwa z nich.

Czy jeśli sprzedający zwróci środki do allegro, to będę i tak musiał płacić te prowizję(70zl) za wziecie przedmiotow na raty?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tu masz opisane co się dzieje jak oddasz towar: Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

oznacz moderatorów

lilbopeep
#8 Zapaleniec#

Okej, a nie mogę znaleźć właśnie co z tą prowizją będzie.

Bo jeden przedmiot co został w tym zakupie jest dość tani to obstawiam, że po prostu harmonogram z 20 rat zmieni się na mniej. 

Ale problem w tym, że nie wiem czy jak sprzedający zwróci środki, to dalej muszę płacić prowizję rat za zakupy które anulowałem, czy po prostu ta kwota prowizji się zmniejsza.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lilbopeep Nie, po anulowaniu zakupu dwóch przedmiotów nie będziesz musiał płacić żadnej prowizji. Będziesz spłacał tylko jeden, pozostawiony sobie przedmiot.

oznacz moderatorów

lilbopeep
#8 Zapaleniec#

Dobra dzięki, bo się bałem, że ta prowizja za zakup na raty zostanie a przedmioty anulowane. 

A zostałby mi przedmiot za 130 do spłaty i prowizja 70 zł za wzięcie na raty by troche bolała.

oznacz moderatorów