anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli wygrałam licytacje i dogadałam się z nadawcą, że wysle mi paczkę za pobraniem

Client:49398022
#2 Obserwator#

Czy jeśli wygrałam licytacje i dogadałam się z nadawcą, że wysle mi paczkę za pobraniem, nadawca wysłał a ja nie odebrałam paczki ponieważ kurier przyjezdzał pod adres a ja nie miałam możliwosci odbioru paczki, to jestem zoobowiązany zapłacić nadawcy pieniadze - za własciwie brak paczki? Czy jesli nie odebrałem towaru i nie zapłaciłem to "umowa" zostaje rozwiązana?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie odebrałeś a paczka wróciła do sprzedającego to z pewnością nie jest zadowolony bo poniósł koszty, więc dogadaj się z nim, ureguluj koszty i z pewnością wyśle Ci powtórnie ale czy za pobraniem??🤔

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli wygrałeś i umówiłem się ze sprzedawcą na taką formę dostawy a potem z jakiś powodów się nie wywiązała z odbioru to powinieneś dogadać się z nim i ewentualnie zwrócić mu koszty powrotu przesyłki lub opłacić ponowne nadanie jak przesyłka do niego wróci .chyba nie chcesz by ktoś był stratny z twojej winy?

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Właśnie nauczyłaś sprzedającego by nie dogadywać się na wysyłkę za pobraniem.

Tak, powinnaś mu zwrócić koszt wysyłki i zwrotu paczki, a najlepiej potem zapłacić za kupiony przedmiot i ponowną wysyłkę z góry.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:49398022 Prze Twoją lekkomyślność sprzedawca poniósł stratę , a zgodnie z kodeksem cywilnym osoba przyczyniająca się do poniesienia kosztów przez osobę drugą zobowiązana jest do naprawienia wyrządzonej szkody czyli pokrycie :

sprzedawca prywatny - wszystkich kosztów jakie poniósl i potrafi udokumentować 

firma - pokrycia kosztów powrotu przesyłki / jeśli występuje / WARUNEK - odstąpienie od umowy !!!!

Jak na razie pozostajesz w stosunku do sprzedawcy w zwłoce , reszta zależy od kroków jakie podejmie ów człowiek .

oznacz moderatorów