anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jestem zobowiązany odesłać towar, jeżeli wcześniej wysłałem zgłoszenie jego zwrotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:64760749
#2 Obserwator#

Zamówiłem ostatnio jeden produkt i jeszcze przed jego wysyłką zgłosiłem go do zwrotu. Po czasie zadecydowałem, że jednak mi się on przyda i wolałbym go nie zwracać. Czy w takiej sytuacji muszę odesłać towar czy mogę przeczekać do końca terminu do którego mam odesłać przedmiot?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
AlePiesio
#13 Ambasador#

Odstąpiłeś od umowy przed wysyłką a sprzedający Ci go wysłał? 

oznacz moderatorów
Client:64760749
#2 Obserwator#

Zgadza się

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odstąpiłeś od umowy zakupu, zwrot to nie musisz odbierać towaru, wróci on do sprzedającego a on odda ci środki, ma na to 14 dni, powinien zrobić to bezzwłocznie ale może czekać do zwrotu towaru.

oznacz moderatorów
Client:64760749
#2 Obserwator#

Odesłanie nie jest problemem. Chodzi o to, czy mogę zatrzymać zakupione przedmioty jeżeli wcześniej zgłosiłem zwrot?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz odebrać, tylko nie będziesz miał w zakładce czasu na zwrot , ponieważ już z tej opcji skorzystałeś. Powiadam o decyzji sprzedającego.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

Z chwilą złożenia skutecznego oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przez Kupującego - zakupiona rzecz stała się z powrotem własnością Sprzedawcy, a Kupujący ma ustawowy obowiązek jej zwrotu (odesłania do Sprzedawcy) w ciągu 14 dni od odstąpienia.
Uchybienie obowiązkowi zwrotu może (nie musi) nieść dla Ciebie kolejne niekorzystne konsekwencje:
Nie odsyłając rzeczy staniesz się jej bezumownym użytkownikiem (Sprzedający może (nie musi) wystawić Ci za jakiś czas rachunek za bezumownej korzystanie z jego własności). Ponadto chcąc tę rzecz za jakiś czas reklamować np. z rękojmi - twoja reklamacja może być natychmiast odrzucona jako składana przez podmiot nieuprawniony.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów