anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy każdą używaną rzecz kupioną na allegro mam prawo oddać przed uplywem 12 m-cy?

maska20071
#2 Obserwator#

No żartujecie! Jestem w szoku. Każdą używaną rzecz kupioną na allegro mam prawo oddać przed uplywem 12 m-cy jak sie cos popsuje? Jak odkupilem od kogos cos powiedzmy pięcioletniego to też? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

maska20071
#2 Obserwator#

Jak inaczej można oddac sprzęt do MediaMarkt z tytułu rękojmi już po 12 m-cach gwarancji producenta, jak nie z paragonu? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

maska20071 tu jest Allegro , pytaj w  MediaMarkt

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

Normalnie, czyli wysyłając towar do sprzedawcy i powołując się  na dwuletnią rękojmię, nie na żadne gwarancje. Paragonu odsyłać nie musisz, to wymóg niedozwolony przez UOKiK. Wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, na przykład potwierdzenie wpłaty za towar.

oznacz moderatorów

maska20071
#2 Obserwator#

Ale ja nie wiem gdzie i kiedy allegrowicz kupił sprzęt, który ja od  niego przez allegro nabylem bk nie dłączył paragonu.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@maska20071 To masz problem, może się nie dać.😁

oznacz moderatorów

maska20071
#2 Obserwator#

I teraz mam pytanie czy brak paragonu, który miał byc w zestawie ze sprzętem jest powodem od odstąpienia umowy z tytułu niezgodności ogłoszenia z zestawem który dostałem. Czy tu POK przysługuje?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@maska20071 A po co chcesz oddawać do Media Mark, skoro kupiłeś na Allegro(tak rozumiem), reklamuj u sprzedawcy  z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@maska20071  nie reklamuj w media markt lecz u osoby u której kupiłeś na allegro. Kazdego sprzedającego obowiązuje rękojmia wobec kupującego. W przypadku przedmiotow używanych jest to  rok od momentu zakupua

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maska20071 Takie są przepisy prawa z tytułu rękojmi, prywatnie możesz ograniczyć lub wyłączyć prawa do rękojmi (poza wadami ukrytymi) Sprzedając na FV też możesz wyłączyć lub ograniczyć w większości przypadków.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów