anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kosmetyk który kupiłem jako nowy może być używany

Nabusan90
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłem mastkę do włosów w bardzo niskiej cenie, która była wystawiona jako nowa, ale mam podejrzenie że jest używana. Tubka maski nie jest w żaden sposób zabezpieczona, mimo że kosmetyk ma tzw. termin przydatności do użycia po otwarciu(symbol otwartego słoiczka). Moje pytanie czy 'otwarcie' kosmetyku musi być zabezpieczone jakimś sreberkiem, czy czymś podobnym. A jeżeli nie to w jaki sposób liczy się ten termin po otwarciu, jeżeli kosmetyk tak naprawdę już jest otwarty ?

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie wszytkie kosmetyki mają tzw. sreberko niemniej tych co nie mają obecnie jest bardzo mało .Na opakowaniy jest znaczek otwartego słoiczka z cyfrą oznaczającaą trwalość po otwarciu w miesiącah . Masz potrzebę dowiedzieć się więcej napisz o jaki kosmetyk chodzi .

oznacz moderatorów

Nabusan90
#7 Wielbiciel#

Chodzi o maskę do włosów marki Insight do skóry wrażliwej - InSight Sensitive 250 ml maska do wrażliwej skóry. Szukałem informacji o zabezpieczeniu tego produktu na stronie producenta jak i innych sklepach i jej nie znalazłem. Jedyną informacją jaką znalazłem w jednym ze sklepów online jest to że produkt niby waży 300g, mój zważyłem na wadze kuchennej i rezultat to 273g, ale nie mogę mieć pewności czy ta informacje jest rzetelna, bo to tylko jedno źródło. Gdybyś wiedział czy ta maska jest zabezpieczona sreberkiem byłbym bardzo wdzięczny.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nabusan90 jeśli nie ma pod wieczkiem paierka takiego laminowanego od strony maski ... hm no to jego data produkcji oscyluje w okolicy 2 i więcej lat wstecz  , niemniej przyznaję występowal bez zabezpieczenia .Jeśli chodzi o wagę raczej do końca nie ufałbym źródełku .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Nabusan90 jeśli był już otwarty to sprzedający powinien umieścić taką informację w ofercie, a jej nie było. Odpowiedź na Twoje pytania możesz znaleźć w tym artykule, a jeżeli chodzi o sam produkt to najlepiej jeśli zapytasz o to sprzedającego. Z moich doświadczeń kosmetyki z reguły mają dodatkowe zabezpieczenie o którym piszesz, ale nie znam produktów tej marki, żeby wiedzieć to na pewno.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

🥀 30 lat siędzę w kosmetyce , w dalszym ciągu są na rynku produkty bez ,,sreberka ,, Nie można z góry zarzucać sprzedawcy ,że nie umieścił informacji  , na razie nie wiemy co to za produkt .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria jasne, zgadzam się 🙂
Dlatego napisałam, że "jeśli był już otwarty to sprzedający powinien umieścić taką informację w ofercie" oraz "nie znam produktów tej marki, żeby wiedzieć to na pewno". Dziękuję za Twój komentarz, rzeczywiście Twoje doświadczenie może być tutaj bardzo pomocne. To jest produkt marki Insight dokładnie maska do włosów sensitive skin. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 @Nabusan90przyjrzałbym się dacie produkcji , jeśli nie było w tym wypadku papierka / nie ! sreberka / minimalny okres przydatności może się chylić ku końcowi co nie znaczy ,że nadaje się do kosza . Jeśli nie zmieniła się kosystencja i zapach można spokojenie używać . Swego czasu produkt występował bez ,,sreberka-papierka ,,

oznacz moderatorów