anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupowaliście już z mocno odroczonym terminem dostawy?

kriepa
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Krótkie pytanie - sorry jeśli już było.
Czy kupowaliście może kiedyś już drogi sprzęt komputerowy (jabłko) z mocno odroczonym terminem dostawy (2 lub 3 miesiące?) Miałam na oku taką aukcję, została zamknięta dziś rano przed czasem z wynikiem dwustu_iluś sprzedanych komputerów.
I znalazłam następnie podobną, od nowego zupełnie allegrowicza, z dostawą na luty..

Czy bezpieczne jest w ogóle korzystanie z takich ofert?

Dzięki z góry za opinie, pozdrawiam!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

estaw1
#8 Zapaleniec#

@kriepa To zależy. Sprawdź komentarze sprzedawcy. Jeśli ich nie ma i cena towaru jest za bardzo atrakcyjna, to może być ryzykowny zakup. 

oznacz moderatorów

kriepa
#7 Wielbiciel#

Jasne jasne, oczywiście zawsze tak robię… A co gdy sprzedający zaczyna dopiero sprzedawać i nie ma opinii? Czy można jakoś zapytać Allegro czy sprzedawca jest wiarygodny? I czy ochrona zakupu dotyczy każdej transakcji? 

oznacz moderatorów

estaw1
#8 Zapaleniec#

@kriepa Ochrona zakupu dotyczy zdecydowanej większości transakcji. 

Część II. Wyłączenia z Programu Ochrony Kupujących

Program Ochrony Kupujących nie obejmuje sytuacji, gdy:

  1. Umowa została zawarta i zrealizowana na zasadach innych niż określono w Regulaminie Allegro.

  2. Kupujący naruszał zasady Allegro lub nie uregulował wszystkich należności wobec Allegro.pl.

  3. Kupujący działał z intencją nabycia Towaru wadliwego bądź niezgodnego z opisem.

  4. Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.

  5. Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z nabyciem Towaru, który był przedmiotem zgłoszenia.

  6. Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

  7. Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym i dokonano zapłaty za Towar w miejscu jego odbioru.

  8. Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika, chyba że wysyłka tego Towaru nastąpiła w ramach Usługi Allegro Smart! na zasadach wskazanych w Załączniku nr 12 do Regulaminu.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

Allegro Cię nie poinformuje, czy sprzedawca jest wiarygodny. Moim zdaniem brak opinii zwiększa ryzyko. 

oznacz moderatorów

kriepa
#7 Wielbiciel#

Dzięki za podsumowanie info.

Przyznam, ze już setki rzeczy kupiłam na Allegro, ale nigdy się nie wczytywałam w regulamin… 

 

pozdrawiam! 

oznacz moderatorów