anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupując u "chińczyka " wadliwy towar musze odsylac na jego adres czy musi podac mi Polski?

9anetkaaa9
#1 Nowicjusz#

Kupiłam smycz dla psow ktora się zepsuła po kilku dniach. Napisałam że proszę o adres do wysyłki i sprzedawca podał mi adres chiński. Czy mogę rządach polskiego adresu Czy nie ma to sensu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Sprzedawca z Chin, to i adres do zwrotów chiński - normalna sprawa. Zagraniczny sprzedawca nie ma obowiązku podawania polskiego adresu do zwrotu - ba, nawet polski sprzedawca nie ma takiego obowiązku (no chyba, że chce oznaczenie "smart" w swoich ofertach).

Odeslanie zwykle jest droższe od towaru + dodatkowo sprzedawcy z Chin lubią ściemniać, że np. przesyłka zwrotna była pusta albo był w niej kamień/ziemniak/itd.

Kupowanie od wschodnich sprzedawców na Allegro, nie jest niestety dobrym pomysłem.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@9anetkaaa9 adres był podany w treści oferty więc znałaś te warunki już przed zakupem. 

"Czy mogę rządach polskiego adresu" - żądać możesz czego tylko chcesz, ale adres jest taki jak podany przez sprzedawcę i na niego trzeba odesłać towar. 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@9anetkaaa9 Niestety, obawiam się, że koszt takiej przesyłki będzie wyższy niż wartość towaru. Ponieważ sprzedawca nie odmawia prawa do zwrotu, w Allegro Protect też raczej nic nie wskórasz. Inaczej mówiąc, sprawdza się zasada, że tanie mięso psy jedzą... 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@9anetkaaa9 Jest to problem ale jest to reklamcja a nie zwrot i wg polskiego prawa sprzedający odbiera towar jak chcesz go do reklamacji, więc otwórz dyskusję opisz problem, napiszesz że udostępniasz towar i niech go sobie odbierze:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 A chiński sprzedawca zdalnie rozpatrzy reklamację i ją odrzuci np. jako złe użytkowanie.

oznacz moderatorów