anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam prawo do wystawienia opinii?

Specjalista29
#4 Eksplorator#

Wystawiłem użytkownikowi( firmie) 2 gwiazdki i dostałem od nich odpowiedz zwrotną, że będzie wobec mnie toczone postępowanie karne jeśli nie usunę swojej opinii 

Ponadto chcą domagać się zadośćuczynienia w postaci dużej sumy pieniężnej  oraz przeprosin 

Czy to jest jakis żart ? Czy faktycznie może coś takiego mieć miejsce ? 

 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

kostas11
#21 Demiurg#

@Specjalista29 może o ile skłamałeś, oczerniłeś lub zaszkodziłeś sprzedawcy, są już wyroki i sprzedawcy wygrali takie sprawy 😞

Jak napisałeś zgodnie z prawdą przebieg transakcji itp. to nie masz się czego obawiać ale w sądzie zawsze można wylądować takie jest prawo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jakoś nikt nie chce takiego wyroku tu pokazać.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

kostas11 nie wiem jak jest z wyrokami ale jak dla mnie to raczej by mogła być wyłącznie sprawa cywilne a nie karna. Jełsi sprzedawca pisze o sprawie karnej to chyba chce tylko postraszyc

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Jeżeli w komentarzu napisałeś prawdę to nie masz się czym przejmować. @Specjalista29 możesz napisać coś więcej o całej sytuacji? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Specjalista29 To takie straszenie i liczenie na to, że usuniesz komentarz. Nie rób tego. Tacy sprzedawcy przysyłają nawet lipne pisma z nieistniejących kancelarii prawnych, aby zastraszyć. Masz prawo wystawić subiektywną ocenę transakcji - zgodnie z regulaminem Allegro. Było tu już wiele wątków na ten temat, takiego kogoś kto Cię nęka o komentarze możesz zgłosić do Allegro - otrzyma odpowiedni komunikat. Ważne jest to, aby komentarz był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji - jeśli taki jest, absolutnie nie masz się czego obawiać. Oceny są po to, aby inni kupujący mogli się dowiedzieć o poczynaniach sprzedawcy, a oceny negatywne ostrzegają przed problemami transakcyjnymi.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Specjalista29 możesz być spokojny, fundusz ubezpieczeniowy abc69 pokryje wszystkie koszty wynikające z ewentualnego procesu sądowego. W komentarzu możesz pisać co chcesz, nie masz z tego tytuł żadnej odpowiedzialności. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O, i już się nie podoba sprzedawcy mój post, więc atakuje personalnie.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Uderz w stół a nożyce ... Nie znasz sprawy a już wydajesz wyrok. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie pisz głupot i się nie czepiaj.

Ważne jest to, aby komentarz był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji - jeśli taki jest, absolutnie nie masz się czego obawiać.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

"Nie rób tego"

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oczywiście, niech nie robi, niech nie da się zastraszyć cwaniakowi.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

A co jeżeli komentarz jest kłamstwem i sprzedawca wygra sprawę 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca żadnej sprawy nie założy. On ma przygotowany tekst ściągnięty z netu i wysyła to każdemu, kto mu wystawi negatywa lub zaniży gwiazdki licząc na to, że go wystraszy. Niejeden cwaniak już tu się chwalił taką metodą. Robicie to od czasu zlikwidowania negatywów odwetowych, bo przed zlikwidowaniem mieliście inny straszak.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Specjalista29 cóż zalezy za co dałeś 2 gwiazdki i czy był obiektywny powód. Karnego postępowania bym sie nie bał bo raczej nie ma podstaw natomiast jełsi komentarz był ewidentnie nieprawdziwy cóż sąd cywilny przyjmie i rozpatrzy taka sprawe

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Znowu błąd, nie cywilny, tylko karny 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 a jakiż to paragraf kodeksu karnego???

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 a jakiż to paragraf KK ???

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej. 212.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 hmm opinia z natury jest subiektywna wiec wyczerpanie znamiom art 212 to życze powodzenia. O ile nie było ewidentnego kłamstwa w opinii to żaden sąd karny tego nie dotknie:)

oznacz moderatorów