anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można ponowić anulowane zamówienie

Client:79489003
#1 Nowicjusz#

Dałam zwrot zamówienia, lecz już nie chce zwracać zamówienia 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

A3dam
#19 Nestor#

@Client:79489003 
Czy można ponowić anulowane zamówienie

W przypadku anulowania zamówienia - "ponowienie" polega na ponownym dokonaniu zakupu.
Jeżeli zamiast anulowania został wypełniony formularz zwrotu z opcją ODSTĄPIENIE (czyli zostało wysłane Sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu od Umowy i zadeklarowano chęć odesłania rzeczy) to najbezpieczniejszym (prawnie) dla Kupującego rozwiązaniem jest zwrot tej rzeczy zgodnie z Art.34 kc

Niektórzy radzą, żeby "po prostu nie odsyłać", ale:

Nieodesłanie rzeczy do sprzedawcy może być obarczone ryzykiem ew. problemów.
Po wypełnieniu formularza zwrotu (z wybraną opcją: Odstąpienie) złożyłaś sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK).
Zgodnie z Art.34 ww Ustawy: na kupującym ciąży obowiązek zwrotu (odesłania) rzeczy do sprzedawcy w terminie do 14 dni od złożenia oświadczenia, a  po upływie którego sprzedawca może (nie musi) naliczać kupującemu opłaty za bezumowne korzystanie z nieodesłanej rzeczy będącej powtórnie własnością sprzedawcy. 
Problem może pojawić się także w przypadku gdybyś ew. chciała w przyszłości składać reklamację z tytułu rękojmi - bo jako bezumowny posiadacz rzeczy - po tym jak transakcja została uznana prawnie za niebyłą - nie będziesz miała uprawnień do reklamacji.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

napisz do sprzedawcy że jednak zostawiasz przedmiot ,i zachowaj tą wiadomość .Sprzedawca jestem pewien nie będzie tobie robił problemów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79489003 Po prostu nie odsyłaj towaru, a sprzedawca nie odda Ci pieniędzy. Poinformuj tylko sprzedawcę o rezygnacji ze zwrotu, ucieszy się. 

oznacz moderatorów