anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można reklamować towar zakupiony 3 miesiące temu?

futermama
#7 Wielbiciel#

Trzy miesiące temu zakupiłam manekin do prasowania. Zaczęłam sprzęt używać. Początkowo sprawował się dobrze. Potem szło mu coraz słabiej. Teraz wyłącza się po 3-4 minutach nie prasując wogóle. Chciałabym reklamować ten towar. Obecnie do niczego się nie nadaje. Czy mogę to zrobić. Czy gwarantują mi to jakieś warunki zakupu i zwrotów?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@futermama Oczywiście że możesz. Opisz wszystkie usterki i  wyślij do sprzedawcy, lepsza jest reklamacja rękojmia, odpowiada za to sprzedawca.Tu przeczytaj:https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia-czy-gwarancja/

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@futermama Wyślij sprzedawcy mailem pismo reklamacyjne, opisz wady, podaj jego dane, swoje dane, zażądaj naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów. Na reklamację z rękojmi masz dwa lata, przy rzeczach używanych rok. Nie trzeba do tego żadnych kart gwarancyjnych. Zapytaj o adres do odesłania. Jeżeli sprzedawca będzie stwarzał problem, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów

Client:97638319
#2 Obserwator#

Lepiej wpierw zadzwon po ludzku do sprzedawcy i porozmawiaj w czym problem, być może wymieni od ręki door2door

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A złożenie reklamacji na piśmie to nie jest po ludzku?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@futermama, jeśli była to sprzedaż konsumencka (zakup konsumenta od przedsiębiorcy) i wada ujawniła się w ciągu 2 lat od otrzymania produktu, masz prawo wnioskować o obniżenie ceny lub odstąpić od umowy - chyba że Sprzedający bez zwłoki wymieni produkt wadliwy na wolny od wad lub usunie wspomnianą usterkę.

To, gdzie i w jaki sposób powinnaś zgłosić złożenie reklamacji, określa Sprzedający w swoim regulaminie. Z tego, co widzę, w zakładce “Reklamacja” masz wskazany przez Sprzedającego adres e-mailowy, na który powinnaś wysłać opis usterki oraz informacje dotyczące konta, z którego dokonano zakupu oraz jego daty.

Myślę, że tak jak mówi @Client:97638319, warto spróbować porozumieć się ze Sprzedającym. W przypadku natrafienia na jakieś trudności, daj proszę znać. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

a co jesli Pani zakupiła sprzet używany od osoby fizycznej bez gwarancji, wiadomo,że sprzęty uzywane sa tańsze, z czasem zaczynaja szwankować, a koszty serwisu i naprawy każdy użytkownik pokrywa z własnej kieszeni lub pozbywa się sprzętu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bazarowisko gwarancje daje gwarant przeważnie producent i jest dobrowolna 🙂

Rękojmia dotyczy także osób prywatnych i na używane produkty, jak sprzedałeś używany produkt i się popsuł też musisz rozpatrzyć taką reklamację 🙂  o ile nie wyłączyłeś rękojmi jako osoba prywatna ( przy sprzedaży konsumenckiej nie można wyłączyć )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowiedż, choc z tymi wadami to jest różnie, sprzedałem przed zimą damskie buty-sniegowce mało uzywane w firmowym opakowaniu, Pani kupiła, odebrała, zadowolona wystawiła pozytywny komentarz, a dzis stwierdziła, że podobno mało chodziła tak, żę wkładka jej się podwinęła, bo widocznie nie chciało jej się butów rozwiązać przy wkładaniu-buty mały słuzyć do szybkiego wyjścia z psem- gdzieś się dowiedziała ,że może oddać do roku czasu, choć do mnie żadnych pretensji nie ma, aale ropoczełaa dyskusję i zrozum tu kobietę. Allegro pomaga bardzo włącza się w dialog komputer i przytacza warunki sprzzedaży konsumenckiej, jakoby ja miałbym wymenić but uzywane na nowe, bo Pani tak może chcieć-paranoja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bazarowisko Pani może reklamować nawet u Ciebie jako osoba prywatna, zwrot jej nie przysługuje ( to tylko zakup konsumencki i 14 dni od odebrania zamówienia ), a Ty możesz odrzucić reklamację ale warto ją rozpatrzyć, niech odeśle buty i sprawdź co nie tak, może są wadliwe i trzeba będzie uznać reklamację i oddać kasę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

jeszcze raz dziekuję,  sprzedany towar był naprawdę ok to ciężko przystac na widzimisię kupującego, z zasady nie wystawiam przedmiotów z wadami tylko je wyrzucam, przy okazji jak wyłączyć rękojmię w swoich ofertach, bo chyba tylko w indywidualnym opisie, choc zdaje mi się, ze może to nie być zgodne z prawem. Kwetia wad ma tu kluczowe znaczenie predmiot może być zniszczony podczas uzytkowania, to przecież nie jest dowód,że był taki podczas odbioru, bo kupujący zgłosiłby to od razu lub przynajmniej do 14 dni i taka możliwość udostepniam mimo,że nie jestem przedsiębiorcą, ale  ze względu na ofert z cennikiem smart. Kupujący musiałby wezwać rzeczoznawcę, gdzie wyszłoby,że uzytkowany był niezgodnie. Także masło maslane, cóż takie czasy za 50 zł powinno się zapłacic za wycęnę kilkaset złotychi w razie jej słuszności złozyc sprawę u adwokata za 1000 zł

oznacz moderatorów