anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wyłączyć myślenie Allegro za mnie?

resistdj
#9 Pomysłodawca#

Wpisuję jakąś frazę w pole wyszukiwania. Dla przykładu "zasilacz +-12v". Otrzymuję wyniki z wszystkich kategorii. Okej. Zawężam obszar wyszukiwania do kategorii "elektronika" bo tam znajduje się konkretny przedmiot, wpisana przeze mnie fraza się zmienia na "zasilacz -12v" co powoduje wyszukiwanie ofert które mnie nie interesują. Wpisuję ponownie to co na początku, zawężam obszar wyszukiwania do kategorii "zasilanie", znów wpisana przeze mnie fraza zostaje zmieniona na jakąś losową. To tylko przykład. Spotykam się z tym już jakiś czas i szczerze mówiąc jest to uciążliwe by wpisywać kilka razy to samo tylko dlatego że ktoś mi sugeruje co chcę wyszukać mimo że wiem lepiej. Rozumiem, gdyby wyszukiwanej rzeczy nie było, wówczas sugerowanie podobnych może się komuś przydać. Jednak wpisując daną nazwę produktu wiem że konkretne produkty występują a i tak serwis zmienia za mnie nazwę wpisywanego produktu. Jak to wyłączyć? Da się? Czy ktoś sprawdzał poprawność działania tej funkcji czy została dodana bez sprawdzenia i działa sobie jak chce (a na to wygląda)?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Ziolko39
#21 Demiurg#

@resistdj Nie można > Allegro lepiej wie czego potrzebujesz🤔 > algorytm wyszukiwania musi reagować na fanaberie kupujących i kierować ich na właściwą drogę > "kupujesz to co podpowiada, albo wypad z baru"

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

A bo to jest wyszukiwarka a nie znajdywarka 😊 A tak poważnie, to jedna z najgorszych, jakie można znaleźć w podobnych serwisach. Mi na przykład uparcie zmienia "Papua" na "papuga" albo "Aruba" na "gruba". Jak kolega słusznie napisał, Allegro wie lepiej, i żadne argumenty do nich nie trafiają.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Pisz i lamentuj ile wejdzie bezpośrednio na allegro kontakt. My tu już setki podobnych postów założyliśmy. Ale tu głównie piszą sprzedający, a allegro mają ich gdzieś. Tylko duża ilość żalów kupujących ma szansę cos zmienić. Inaczej nadal z każdą kolejną zmianą będą pogarszali działanie serwisu. Skontaktuj się z nami - Allegro    Ostatni nawet komunity menadżer udaje że nie widzi jak się go woła w takich tematach...

oznacz moderatorów