anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zablokować sprzedającego przed atakami?

pauli
#7 Wielbiciel#

Witam. Jakiś czas temu wystawiłem negatywny i w pełni zasłużony komentarz negatywny sprzedającemu. Sprzedający próbował szantażować, iż nie wystawi mi faktury do momentu usunięcia negatywnego wpisu. Nie obyło się bez pomocy Allegro. Po kilku tygodniach otrzymałem propozycję usunięcia negatywnego komentarza w zamian za prezent o wartości 60 zł, na którą nie zareagowałem. Po jakimś czasie ofertę prezentu o wartości 100 zł za usunięcie negatywnego komentarza, na którą również nie zareagowałem. Dzisiaj, to już kilka miesięcy po męczącej transakcji, otrzymałem informację od sprzedającego, którą odbieram jako groźbę oraz wyznaczanie terminu na usunięcie negatywnego komentarza.
Moje pytanie to, czy ktoś może mi pomóc i uniemożliwić kontaktowanie się ze mną sprzedającemu? Do kogo napisać, aby w jakikolwiek sposób zareagował na poczynania sprzedającego?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody, idź na Policję. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pauli Prześlij nam treść wiadomości, które otrzymujesz od sprzedającego, przez ten formularz. Postaramy się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

doucz się obowiązujących przepisów

np: art 24 kodeksu cywilnego w połączeniu z art 212 lub 216 kodeksu karnego i przepisami pokrewnymi

daje mu prawo, żądania usunięcia komentarza

także w trybie wezwania przedsądowego z wyznaczeniem terminu granicznego

zasadność art 213 k.k. ocenia sąd

możesz iść na policje i zgłosić, że szkalowałeś Sprzedawcę, a on Cie prosi o usunięcie naruszeń - ciekawe czy uznają to za groźbę

 

 

oznacz moderatorów