anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zwrócić słuchawki dokanałowe?

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Chcę zwrócić słuchawki dokanałowe. Zamówiłam, dostałam, rozerwałam opakowanie, wsadziłam do uszu i okazało się że są dla mnie za duże. Teraz sprzedający nie chce przyjąć zwrotu, bo opakowanie rozpeciętowane A zgodnie z ustawą o prawach konsumenta i art 38 towar w rozpeciętowanym opakowaniu nie może podlegać zwrotu że względu na higienę, na przykład jak bielizna, test ciążowy, końcówki szczoteczki do zębów. I niby wszystko jest logiczne, ale w tej liście nie zwracanych towarów ja nie widzę "słuchawki dokanałowe". Allegro występuje jako pośrednik w dyskusji że sprzedającym, ale nic konkretnego nie mówi, oprócz "sprzedawca może zrezygnować od odstąpienia od umowy". Kto ma rację? Przecież nigdzie nie ma żadnej informacji , że słuchawki dokanałowe nie podlegaja zwrotu, skąd ja mogłam się domyślić o tym?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zawsze jest opcja "zadaj pytanie sprzedającemu" ale to należy zrobić przed zakupem .Teraz taki produkt jest dla sprzedawcy już bezwartościowy i nie dziw mu się że nie może go przyjąć. 

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

Rozumiem to. Ale 2 razy zwracałam i nie było żadnego problemu. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:48292358 jak jak ostatnio kupiłem słuchawki to w zestawie były 3 gumki małe, średnie, duże.

Jeżeli sprzedawca miał taki zapis to nic nie zrobisz. Gdzieś taki już wątek był. Allegro przyznało racje sprzedawcy.

A jak Ty byś podszedł do tego jakbyś dostał noszone słuchawki?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:48292358 Zapytajmy naszego specjalistę @A3dam Co Ty na to ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeśli pytasz o ten wątek o higienie był tu, powinno być to opisane w ofercie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Ziolko39 

Art.  38. UoPK

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
2) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
7) w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli;
8 ) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
10) o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
11) zawartej w drodze aukcji publicznej;
12) o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Ochrona zdrowia lub względy higieniczne - mogą obejmować bardzo szeroki katalog rzeczy (w niektórych przypadkach budzących mniejsze lub większe wątpliwości).
Nie powinno jednak budzić wątpliwości w odniesieniu np. do słuchawek.

Dodatkowo: w tej ofercie sprzedawca poinformował o ograniczeniu prawa do odstąpienia.


@LEW433 
otwórz dyskusje i tam dochodź swoich praw

Jakich "praw" ?
Zastanów się  po trzykroć zanim coś skopiujesz i wkleisz.
W tym przypadku zgodnie z prawem (Art.  38. UoPK) Prawo odstąpienia od umowy ... nie przysługuje. 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakie kopiowanie, a ty tylko bronisz sprzedawców, pisałem o nie widziałem opisu oferty, więc zastanów się.😁

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

Jest coś takiego jak "powystawowe" albo "po zwrocie", nikt nie sprzeda to za 0, ale jednak cena jest ciut obniżona.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:48292358 Słuchawek dokanałowych jeśli były rozpakowane i użyte nie możesz zwrócić. 
Wyjątkiem od tego jest sytuacja w której sprzedający nie poinformował o wyłączeniu możliwości zwrotu w ofercie. 
Czy w zakładce ZWROTY widniała informacja o wyłączeniu możliwości zwrotu?

Podaj link do oferty to wszystko się wyjaśni. 

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

W ofercie była informacja w zakładce Zwroty i chodziło ram o art 38, czyli "nie podlegają zwrotowi produkty higieniczne: bielizna, test ciążowy, końcówki szczoteczki do zębów". 

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
Ograniczenie prawa do odstąpienia

Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki.

Napisał!!🙄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48292358 A jak się kontaktowałeś ze sprzedającym? otwórz dyskusje i tam dochodź swoich praw, było opisane w ofercie o braku zwrotu?: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

Już prowadzę dyskusje. Odesłałam towar. Ale sprzedawca nie chce przyjąć i odmawia w zwrocie środków. Nigdzie w ofercie nie było napisane "nie ma opcji zwrotu słuchawek dokanałowych"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:48292358 Chciałbyś kupić takie słuchawki? Użyte, po zwrocie? Zapłaciłbyś za nie pełną cenę? O ile mniejsza musiałaby być cena takich słuchawek abyś je zakupił?

oznacz moderatorów

Client:48292358
#7 Wielbiciel#

Super, wszystko wygląda na logiczne. Ale! Jeśli chodzi o bieliznę, to mogę sugerować się podanymi rozmiarami, o końcówki do szczoteczki to też są parametry, o test ciążowy - to jasne, że musi być nie używany, o maseczki - musi być wskazana informacja ile ma warstw, rozmiar i tp. Jak można wyobrazić jakie będą słuchawki jeśli chodzi o rozmiar? Tylko ja tego nie rozumiem? Nie ma opcji żebym poszła do sklepu stacjonarnego i przymierzyłam wystawowe, ponieważ słuchawki chińskie i tej firmy w sklepach stacjonarnych myślę że po prostu nie sprzedają, przynajmniej nie widziałam.

Dramat.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zobaczymy jak się rozwinie.😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 @Client:48292358 Nie wiem czy zwróciliście uwagę że tam jest użyte np. Czuli te podane tam artykułu są tylko przykładem.

Natomiast jest napisane "Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. "

Chyba uznacie, że rozpakowanie i założenie tych słuchawek choćby jednorazowe jest użyciem. Nie wie czy ktoś z Was chciałby dostać takie słuchawki użyte i rozpieczętowane. Jest to ewidentnie artykuł podchodzący pod formułkę "ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. "  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zauważ, że nie wiem jaka jest interpretacja słowa użyłem w tym konkretnym przypadku, wiem że bardzo dużo sieci przyjmuje nawet zwrot bielizny, wszystko się rozstrzygnie  bez mojego udziału. Opis był w ofercie i to napisałem.

oznacz moderatorów