anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy można zwrócić towar zakupiony na firmę ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
LESGOC
#2 Obserwator#

Witam

Sprzedawca nie chce przyjąć ode mnie zwrotu (odstąpienie od umowy 14 dni) ponieważ kupiłem towar na fakturę i odpisał mi że na aukcji jest informacja "nie podlega zwrotowi zakup na firmę zwrot wyłączony" Czy to znaczy że firmy nie mogą odstąpić od umowy ??? Czy sprzedawca może sobie wyłączyć zwrot ?

Proszę o poradę

LESGOC

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
kostas11
#21 Demiurg#

Oczywiście że zakup na firmę - fakturę wyłącza procedurę zwrotu, sprzedawca ma rację.

Odstąpienie od umowy 14 dni dotyczy tylko osób prywatnych.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LESGOC
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedz

oznacz moderatorów
AlejaCen_pl
#7 Wielbiciel#

Zgadza się. Mówi o tym również regulamin Allegro: 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-p...

w punkcie: "zakup kupującego był związany z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą,"

oznacz moderatorów
Jan312
#7 Wielbiciel#

a jak przyślą cegłe zamiast towaru albo towar używany sprzedadzą jako nowy to też nie mogę zwrócić bo poprosiłem fv na firmę  ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LESGOC Kupiłeś na fakturę wystawioną firmie, czy osobie prywatnej? Jeśli osobie prywatnej, masz prawo do odstąpienia od umowy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Przecie napisał  😄 😄 😄 >>> Czy to znaczy że firmy nie mogą odstąpić od umowy ??? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Przecież napisał też "ponieważ kupiłem towar na fakturę".

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

trochę niepoważne to pytanie?

Sprzedawca sobie nic nie wyłącza - za sposób prezentacji danych w ofercie odpowiedzialne jest allegro - jeżeli zakładki w ofercie nie są odpowiednio czytelne proszę mieć pretensje do serwisu

Ile lat obowiązuje już ustawa konsumencka?

Przedsiębiorca, który nie zna podstawowych przepisów?

 

Firmy będą mogły odstępować od umowy w tym roku bo przepisy się zmieniły - będzie to możliwe od czerwca - chyba że wirus przesunie ich wprowadzenie

oznacz moderatorów
aga8399
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam podobna sytuację.Odesłałam towar po 3 dniach od jego otrzymania i dostałam info że mam wyatawioną fv dlatego nie otrzymam zwrotu pieniędzy. FV jest wytawiona na fmoją firmę jednoosobową. Czy sprzedający ma takie prawo? Prosze o informację.Dziękuję.

Dodam tylko że kupuję bardzo dużo przez aukcje allegro i pierwszy raz spotykam sie z taką informacja.
 

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@aga8399 Wszystko jest napisane wyżej.

 

Prawo ma się jednak zmienić. Firmy jednoosobowe będą mogły prawdopodobnie dokonywać zwrotów od 2021 roku pod pewnymi warunkami. Wypadałoby podać sprzedawcy artykuł ustawy na który się powołujesz podczas zwrotu a nie tylko zdźiwienie.

oznacz moderatorów
aga8399
#7 Wielbiciel#

Wydrukowałam odstąpienie od umowy, które mieli na stronie... wraz z art. Zamawiam mnóstwo rzeczy z allegro... pierwszy raz zdarzyło mi się nie zwrócić zakupionego towaru. Mało tego...to nie jest tak że sie nie da...to jest tylko i wyłacznie wola sprzedającego czy odda Ci pieniądze czy nie...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@aga8399 "pierwszy raz zdarzyło mi się nie zwrócić zakupionego towaru" - czy to znaczy, że do tej pory zawsze zwracałaś zakupiony towar?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Nie jesteś konsumentem. Nie masz więc prawa do zwrotu.

To tylko dobra wola sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

wirus przesunął wprowadzenie ustawy - będzie od 1 stycznia

oznacz moderatorów
_Nefryt_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry!
Jak sytuacja wygląda na chwilę obecną bo mam ten sam problem, ale od stycznia miała być zmiana i firma jednoosobowa miała mieć taką możliwość, spotkał się już ktoś z taką sytuacją ?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_Nefryt_ teraz jest inaczej 🙂

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Czyli jak kupiłeś na firmę i nie jest to Twoje narzędzie pracy itp. to możesz zwrócić jako konsument 🙂 wtedy masz uprawnienia takie jak konsument 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Nefryt_
#7 Wielbiciel#

@kostas11 

Okazuje się, że istotna jest ilość pracowników w firmie, czy jednoosobowa czy więcej, chociaż nie ma informacji, że przepisu nie stosuje się w przypadku gdy firma posiada więcej niż jednego pracownika.

oznacz moderatorów
Aktrenia
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów