anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odstąpić od płatności za wygraną licytację?

karola112233
#8 Zapaleniec#

Wiem że można kliknąć opcję "poproś sprzedającego o wycofanie mojej oferty" wtedy uzasadniam swój powód lub nie, a sprzedający może to zaakceptować lub też nie.

Ale co w sytuacji kiedy już postfactum wygram licytację a z różnych względów nie zapłacę /nie chcę - co wtedy? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@karola112233 Wtedy zależy gdzie była ta licytacja na zwykłym Allegro czy na AL, na AL nie zapłacisz i nie ma zakupu(niefajnie dla sprzedawcy) a na zwykłym musisz odstąpić od zakupu tak jak przy normalnym zakupie.

oznacz moderatorów

karola112233
#8 Zapaleniec#

Zwykłe allegro.

Mówimy cały czas o odstąpieniu od umowy/zakupu przy fakcie dokonanym? Nie za wczasu tak? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz odstąpić od zakupu jak przy każdym innym.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karola112233, czy w zakładce Kupione po kliknięciu w przycisk "szczegóły zakupu" masz możliwość anulowania zakupu?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

karola112233
#8 Zapaleniec#

Bardziej chciałem się dowiedzieć jakie są możliwości w takiej sytuacji, bo na tą chwilę jeszcze aukcji nie wygrałem. 

Kiedyś miałem podobną sytuację, z tym że byłem wtedy sprzedającym. Wystawiłem skórzany narożnik który dobił kilku tysięcy i gość z pierwszego miejsca (wygrywając licytację) napisał, proszę anulować moją ofertę. Tak jakbym dostał w policzek.

Oczywiście prowizja musiała być uregulowana z mojej strony za sprzedaż (a nie była mała). Wkurzył mnie strasznie i co z tego? Tylko sądownie można to załatwić? Nie ma narzędzi którymi można zmusić kupującego do  sfinalizowania transakcji? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karola112233, w określonych przypadkach otrzymasz rabat transakcyjny (zwrot prowizji), jeśli transakcja nie dojdzie do skutku. Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem. Dowiesz się z niego, w jakich sytuacjach przyznajemy rabat.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@karola112233 Jeżeli to licytacja od firmy-sklepu, masz trzy opcje;

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij Szczegóły zakupu, potem na dole Zwróć zakup, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

Nie pokrywasz przy tym żadnych prowizji, masz prawo do rezygnacji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A jeśli nie od firmy-sklepu?.......

@karola112233 Przy licytacji nie od firmy, masz prawnie zawartą umowę z osobą prywatną. Mozesz zrobić tak jak napisała @mr_oma ale  czy to jest do końca legit z prawnego punktu widzenia....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karola112233, zgodnie z art. 7.5 Regulaminu Allegro:

W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz lub w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji. Brak zapłaty za Towar przez Kupującego we wskazanych terminach, skutkować będzie automatyczną anulacją Transakcji przez Allegro.pl.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

karola112233
#8 Zapaleniec#

I to jest konkretna odpowiedź, dziękuję

oznacz moderatorów